ru ua

Гідрометцентр: Дощі покращили ситуацію на зернових полях України

Автор: RBC.UA
Довгоочікувані дощі в Чорноморському регіоні поліпшили ситуацію на зернових полях України, частково розвіявши побоювання світового ринку про новий неврожай.

Довгоочікувані дощі в Чорноморському регіоні поліпшили ситуацію на зернових полях України та Росії, частково розвіявши побоювання світового ринку про новий неврожай, пише Reuters, посилаючись на дані аналітиків і метеорологів.

"У нас пройшли шикарні дощі майже по всіх регіонах", - зазначила керівник сільськогосподарського відділу Гідрометцентру України Тетяна Адаменко - "Зараз особливих загроз для врожаю ми не бачимо".

Вона також повідомила, що "для ранніх зернових ситуація пом'якшилася. Вона стала більш сприятливою і для кукурудзи, і для соняшника".

"Пшениця знаходиться на стадії наливу зерна і посуха більше не є загрозою", - вважає аналітична компанія "Украгроконсалт", яка прогнозує урожай пшениці в розмірі близько 20 млн т в 2011 р.

Однак посушлива погода вже встигла негативну вплинути на ярий ячмінь, площі під яким були цього року скорочено на 16%. За оцінками аналітиків, збір ячменю може впасти до 7,5 млн т з 8,8 млн в 2010 р.

Нагадаємо, українські аграрії в 2011 р. розширили посіви зернових майже на 3% - до 15,6 млн га, включаючи 6,9 млн га пшениці, 3,9 млн - ячменю і рекордні 3,4 млн - кукурудзи.

Відзначимо, що напередодні управління моніторингу сільськогосподарських ресурсів Євросоюзу (MARS) заявило про те, що врожайність пшениці в Україну в 2011 р. може виявитися на 3,2% нижче середнього значення за останні 5 років, і скласти 2,82 т з гектара.

На думку співробітників управління, України отримала тривожно мала кількість опадів, у той час як профіцит був зафіксований в Греції та Італії (Сицилія і Апулія), а також Румунії та Австрії.

Прогноз урожайності ячменю для України також був знижений з 2,3 до 2,23 т / га.

Нагадаємо, раніше зарубіжна сільськогосподарська служба (FAS) Міністерства сільського господарства США (USDA) підвищила прогноз урожаю зернових в Україні в 2011-2012 маркетинговому році до 44 млн т в порівнянні з 43,5 млн т в травневому прогнозі.

Раніше свій прогноз щодо збору зернових в Україну оприлюднила Продовольча і сільськогосподарська організація (FAO) Організації об'єднаних націй (ООН). За даними FAO, урожай зернових в Україні в 2011 р. може збільшитися на 13% і складе 44 млн т.

8 червня ц.р. прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна планує зібрати не менше 40 млн т зернових в 2011 р.

На думку ж чиновників МінАПК, урожай 2011 року "істотно перевищить" прогноз в 45 млн т і може досягти 48 млн.

Нагадаємо, що Україну в 2010 р. зібрала 39,3 млн т зернових і зернобобових (у вазі після доробки), що на 14,6% менше, ніж роком раніше, коли урожай склав 46 млн т.

Не дивлячись на такі прогнози, експерти аграрного ринку вважають, що Кабінет Міністрів все-таки обмежити експорт зернових з метою стримування цін на внутрішньому ринку. Найбільше експертів турбує обмеження експорту на продовольчу пшеницю.