Гідрометеоцентр не підтвердив оптимістичний прогноз МінАПК про урожай зернових в 50 млн т

Український гідрометеорологічний центр не підтверджує прогноз МінАПК зі збору врожаю зернових в 2011 р. на рівні 50 млн т. Про це заявив начальник Гідрометеоцентру Микола Кульбіда, передає кореспондент РБК-Україна.

Український гідрометеорологічний центр не підтверджує прогноз МінАПК зі збору врожаю зернових в 2011 р. на рівні 50 млн т. Про це заявив начальник Гідрометеоцентру Микола Кульбіда, передає кореспондент РБК-Україна.

"За нашими оцінками, слід очікувати загальний валовий збір зернових на рівні не більше 46-47 млн т. Прогноз в 50 млн т занадто оптимістичний, і він не підтверджується нами", - заявив Кульбіда.

Він нагадав, що спочатку Гідрометеоцентр ще в травні підготував прогноз збору врожаю на рівні 44,5-45 млн т зернових, але "з огляду на вегетацію кукурудзи, яка відбувається у надзвичайно сприятливих умовах, ми збільшили цей прогноз, але все одно загальний валовий збір не перевищить 46-47 млн т ".

Нагадаємо, 6 серпня міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив, що в Україні планується зібрати 60% продовольчого зерна від прогнозованого врожаю на рівні 50 млн т. Тим часом, в Україну завершено збирання ранніх зернових - зібрано і обмолочено 34,2 млн т зерна . Для порівняння, на 3 серпня минулого року цей показник становив усього 26,3 млн т.

Начальник Гідрометеоцентру зазначив, що літо 2011 року було аномальним за кількістю опадів. "Літо 2011 року видалося неординарним. Якщо раніше літні періоди характеризувалися аномально високою температурою, то в цьому році аномальною виявилася кількість опадів", - заявив Кульбіда.

Він підкреслив, що "кількість опадів у більшості регіонів, крім сходу та півдня, перевищила двох-чотиримісячну норму щомісяця".
За його словами, станом на 25 серпня опади на більшій частині території України припинилися. "Середньомісячна температура близька до норми, і такий характер спокійної погоди збережеться до кінця серпня", - додав Кульбіда.

Також Кульбіда зазначив, що в Криму станом на 25 серпня 2011 р. рівень пожежної безпеки перевищує норму в 4,5 рази. "Показники пожежонебезпеки змінилися протягом літа, і в порівнянні з минулим роком вони трохи нижчі і не перевищують показників I і III класів пожежонебезпеки", - заявив Кульбіда.

При цьому він підкреслив, що "в таких областях як Одеська, Миколаївська, Херсонська та в АР Крим рівень небезпеки у деяких районах досягає V класу, зокрема, зараз в АР Крим в 4,5 рази перевищує норму".

Крім того начальник Гідрометеоцентру розповів, що відчутне похолодання в Україні очікується в другій половині жовтня, а перші заморозки в третій декаді листопада.

"Осінь в цілому очікується з мінливою погодою. Відчутне похолодання очікується в другій половині жовтня з першими ознаками мокрого снігу, а в третій декаді листопада очікується зниження температури до нуля", - заявив Кульбіда.

Він підкреслив, що у вересні "очікується кілька періодів похолодань. У перших числах, у другій і третій декаді місяця. Температурний режим буде навіть менше норми. Також очікується кількість опадів, яка буде перевищувати норму і складати 130-150% від вересневої норми, що позитивно для посіву окремих озимих культур".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top