ua ru

Гібридний союз. Корбан на прохання Зубко віддав Дніпродзержинськ члену команди Вілкулів

Гібридний союз. Корбан на прохання Зубко віддав Дніпродзержинськ члену команди Вілкулів .
Автор:
Команда губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського продовжує поповнювати свій кадровий актив з прицілом на майбутні місцеві вибори. Так, у Дніпродзержинську, третьому за значимістю місті області, ставка зроблена на Андрія Білоусова - вихідця з команди Вілкулів і протеже віце-прем'єра Геннадія Зубка.

Команда губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського продовжує поповнювати свій кадровий актив з прицілом на майбутні місцеві вибори. Так, у Дніпродзержинську, третьому за значимістю місті області, ставка зроблена на Андрія Білоусова - вихідця з команди Вілкула і протеже віце-прем'єра Геннадія Зубка.

У мера Дніпродзержинська Станіслава Сафронова, який, зважаючи на свою політичну приналежність (Партія регіонів), перебуває в опалі у вищестоящих, - новий перший заступник. Ним став колишній заступник міністра регіонального будівництва і ЖКГ Андрій Білоусов.

Але це призначення - не ініціатива мера, а побажання керівництва Дніпропетровської облдержадміністрації. Навіть уявлення Андрія Білоусова на позиції заступника мера Дніпродзержинська проводив не Сафронов, а заступник губернатора Геннадій Корбан - в будівлі ДніпрОГА.

Корбан викликав до себе Сафронова і його заступників та повідомив, що в ході переговорів з віце-прем'єром Геннадієм Зубко (квота Президента в Кабміні Петра Порошенка) прийнято рішення про перехід заступника голови Мінрегіонбуду Андрія Білоусова, на посаду першого заступника Дніпродзержинського міського голови. Мовляв, Білоусов - досвідчений фахівець і допоможе впоратися з важкою ситуацією у сфері міського житлово-комунального господарства.

Дійсно, досвід у 39-річного Білоусова в сфері ЖКГ значний. Почав він свою кар'єру в 1998 році в управлінні ЖКГ Дніпродзержинської міськради ще при першому мері міста Василю Швецю, потім керував комунальним підприємством по експлуатації залізниць. У 2004-2005 рр. обіймав посаду заступника мера Дніпродзержинська, після чого його забрали в область - в управління ЖКГ.

Далі перспективний фахівець зробив стрімкий кар'єрний зліт, спочатку зайнявши посаду заступника губернатора Дмитра Колєснікова (ставленик родини Вілкулів), а потім перейшовши в Кабмін Миколи Азарова слідом за віце-прем'єром Олександром Вілкулом та міністром регіонального розвитку Геннадієм Темником.

Після втечі Віктора Януковича і Миколи Азарова, Білоусов залишився в Мінрегіоні на позиції заступник міністра - і при Володимирі Гройсмані, і в часи Геннадія Зубка. Зазначимо, що Зубко та Гройсман - члени команди Порошенка.

Андрій Білоусов. Пряма мова

Але в січні 2015 року Андрій Білоусов з ще одним своїм колегою, заступником міністра Дмитром Ісаєнко опинилися в епіцентрі гучного скандалу. У них обох були виявлені посвідчення учасників АТО. Ісаєнко під тиском депутатів Арсенія Яценюка і прем'єра пішов у відставку (хоча є сумніви в юридичній чистоті звільнення Ісаєнко) і зараз знаходиться під кримінальним провадженням.

Білоусов вийшов із ситуації з найменшими втратами - відмовившись від статусу учасника АТО і написавши заяву про звільнення. Зазначимо, що заява його шефом Геннадієм Зубко було задоволена лише на цьому тижні - після погодження рішення про повернення Білоусова в рідний Дніпродзержинськ.

У своєму публічному виступі Зубко поскаржився, що за власним бажанням іде цінний кадр, але, мовляв, це його право. З приводу статусу учасника АТО міністр заявив, що Бєлоусов був задіяний в процесі спорудження фортифікаційних споруд у зоні бойових дій, при цьому не ставши оцінювати правомочність отримання цього статусу.

Можна тільки гадати, яким чином представники протиборчих команд Коломойського і Порошенко - Корбан і Зубко - вели переговори з приводу Білоусова. Але в Дніпропетровській ОДА на колишнього заступника міністра ЖКГ, схоже, великі плани.

Поки переведення Білоусова з позиції заступника міністра ЖКГ на посаду головного по дніпродзержинській комуналці виглядає як заслання. Але перед ним, судячи з усього, відкриваються перспективи зайняти на найближчих виборах крісло дніпродзержинського мера.

Варто нагадати, що навіть за часів Президента Віктора Януковича з мером-регіоналом Станіславом Сафроновим його однопартійцям було непросто впоратися. Так і через специфічний стиль управління гроші, що виділяються Дніпродзержинську з обласного та державного бюджетів, мали властивість випаровуватися.

Тому прихід до управління Дніпродзержинської міськради такого "гібридного" за політичними ознаками чиновника як Білоусов може стати гарантією втілення ініційованих перед місцевими виборами інвестпроектів. Очевидно, що сам Сафронов при цьому буде залишатися в тіні процесу. Принцип "Головне в управлінні завжди не начальник, але його перший заступник" в даному випадку буде продемонстрований у всій красі.

З перших днів своєї роботи на посаді першого заступника мера Дніпродзержинська Андрій Білоусов поспішив запевнити жителів міста через місцеві ЗМІ в реальності отримання десятків мільйонів пільгових кредитів на комуналку, закладі грантів на вуличне освітлення, утеплення шкіл та лікарень, а також замахнувся на грандіозний проект децентралізації міської системи опалення. І, що дивно, майбутній кандидат в мери висловився за централізацію місцевого бюджетного процесу, обґрунтувавши архаїчність існування райрад у місті.

Дізнавшись у Мінрегіоні хитрощі вибивання грошей під місцеві проекти, а також отримання фінансової допомоги від міжнародних організацій, Білоусов, оволодівши модного риторикою, може розраховувати на підтримку своєї кандидатури на виборах мера. Підтримка команди Коломойського і команди Порошенка тому цілком вагома гарантія.

Так, на останніх виборах в Раду на окрузі №30 переміг кандидат від "Блоку Петра Порошенко" Олександр Дубінін, голова правління ПАТ "Дніпроазот", який входить в сферу інтересів групи "Приват". Він обігнав на 0,09% (61 голос) свого конкурента екс-регіонала Олега Захорольського, директора великого дніпродзержинського підприємства "ЗІП". Захорольського активно підтримував Опозиційний блок", за списком якого в парламент пройшов екс-губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул.

Джерело фото: "Кстати+ новости Днепродзержинска"