ru ua

Німеччина вивезе радіоактивні відходи в РФ

Автор: RBC.UA
Влада німецької федеральної землі Саксонія прийняла рішення про відправку по Балтійському морю до Росії радіоактивних відходів для їх подальшої переробки.

Влада німецької федеральної землі Саксонія прийняла рішення про відправку по Балтійському морю до Росії радіоактивних відходів для їх подальшої переробки, передає ВВС із посиланням на газету Sächsische Zeitung.

Як заявив представник міністерства науки і мистецтва Саксонії Карл Теодор Хуттнер, відправка, ймовірно, відбудеться в 2011 р. або навіть раніше. За його словами, вантаж буде включати 951 паливний стрижень з ядерного реактора в науково-дослідному центрі Россендорфі. Для транспортування стрижнів будуть імовірно використані три транспортних судна, кожне з яких розраховане на шість спеціальних контейнерів.

Реактор в Россендорфі був побудований в НДР за підтримки СРСР і з 1991 р. не діє. З весни 2005 р. стрижні перебувають у тимчасовому сховищі радіоактивних відходів "Ахаус" в землі Північний Рейн-Вестфалія.

Нагадаємо, в листопаді 2009 р. голландська компанія Urenco припинила ввезення відходів уранової збагачувальної промисловості з Німеччини та інших країн до Росії. З 1996 р. загальний обсяг ввезених їй вантажів перевищив 80 тис. т.

З критикою рішення саксонської влади про відправку радіоактивних відходів до Росії виступили представники партії "зелених" у місцевому ландтазі. Експерт партії з питань енергетичної політики Йоханнес Ліхді, зокрема, зажадав уточнити, скільки грошей знадобиться на транспортування.

Офіційної інформації про кошторис поки немає, проте, за деякими даними, витрати Саксонії складуть більше 10 млн євро.

Представники Федеральної громадянської ініціативи з охорони навколишнього середовища Німеччини також не згодні з рішенням регіонального керівництва. В організації вважають, що передати ядерні відходи - не означає їх позбутися, а відправляти подібний вантаж до Росії, де існує загроза лісових і торф'яних пожеж, і зовсім небезпечно.