ru ua

Німеччина виділила Афганістану 65 млн євро допомоги

Автор: RBC.UA
Німеччина виділила Афганістану допомогу в розмірі 65 млн євро. Протокол германо-афганських переговорів на урядовому рівні, що включає і домовленість про транш, в Кабулі підписали міністр економічного співробітництва та розвитку ФРН Дірк Нібель і міністр фінансів Афганістану Омар Захілвал.

Німеччина виділила Афганістану допомогу в розмірі 65 млн євро. Протокол германо-афганських переговорів на урядовому рівні, що включає і домовленість про транш, в Кабулі підписали міністр економічного співробітництва та розвитку ФРН Дірк Нібель і міністр фінансів Афганістану Омар Захілвал.

Влада Німеччини також ухвалила рішення про виділення Афганістану додаткової допомоги розміром в 175 млн євро, однак пов'язали транш з виконанням низки умов. Для отримання грошей Кабулу належить посилити боротьбу з корупцією і поліпшити ситуацію з правами людини, зокрема, з правами жінок. За словами Нібеля, така практика "створить необхідний тиск для реалізації оголошених реформ". Висунуті Берліном умови він назвав "конкретними, реалістичними і здійсненними", передає Deutsche Welle.

Німеччина щорічно виділяє на відновлення Афганістану до 430 млн євро, що дозволяє їй займати третє місце за обсягом допомоги. Нібель заявив, що його візит до Афганістану є запорукою тому, що Німеччина продовжить допомагати країні і після виведення своїх військ, запланованого на 2014 р.

У грудні минулого року країни-учасниці міжнародної конференції з Афганістану вирішили, що країна буде отримувати допомогу до 2024 р. Про можливі обсяги не повідомлялося, проте умови перед Афганістаном поставили одразу. В обмін на гроші влада країни повинна провести демократичні реформи і боротися з корупцією. Протягом найближчих 13 років Афганістан має стати дієздатною державою.

Варто зазначити, що нині чисельність міжнародного контингенту в Афганістані складає близько 150 тис. осіб. Раніше США, Франція, Великобританія і Німеччина заявили про виведення частини своїх контингентів з Афганістану. Представники західної коаліції пояснюють виведення військ тим, що після 10 років бойової операції проти талібів, відповідальність за ситуацію в країні повинні взяти на себе самі афганці. НАТО планує повністю передати афганській владі відповідальність за підтримання безпеки на всій території Афганістану - до кінця 2014 р.

Міністр оборони Афганістану Абдул Рахім Вардак заявляв, що на підтримку обороноздатності Афганістану після виведення в 2014 р. з країни міжнародного контингенту буде потрібно 5 млрд дол щороку.

Зазначимо, що відносини між афганцями і військовослужбовцями США загострилися після того, як 20 лютого ц.р. американські військові заарештували кількох осіб за підозрою в терористичній діяльності. У них були вилучені книги, які солдати вважали екстремістською літературою і спалили. Обвуглені книжки, серед яких був Коран, вони викинули на смітник, де їх і знайшли місцеві жителі.

А вчора в провінції Кандагар американський військовослужбовець відкрив вогонь по мирних жителях. Солдат, у якого імовірно стався нервовий зрив, застрелив 16 осіб. Стурбованість тим, що трапилося висловив Білий дім. Свої вибачення і співчуття Хаміду Карзаю приніс Барак Обама. Також повідомлялося, що міністр оборони США Леон Панетта засмучений загибеллю мирних афганців.
Співчуття також приніс Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. Він заявив, що має намір надавати повну підтримку американському генералу Джону Аллену, головнокомандувачу військами НАТО в Афганістані, який пообіцяв притягнути до відповідальності всіх причетних до масового вбивства.

Незважаючи на вибачення Президента США Барака Обами і заклики Президента Афганістану Хаміда Карзая зберігати спокій, у ряді міст почалися заворушення. У загальній складності кількість загиблих складає близько 35 осіб. Багато країн заявили про термінову евакуацію своїх цивільних фахівців з Афганістану.

У той же час "Талібан" пообіцяв помститися за смерть мирних афганців.