ua en ru

Німеччина закликала до реструктуризації боргу Греції

Автор: RBC.UA
Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле закликав до реструктуризації боргу Греції, заявивши про можливий дефолт. 

Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле закликав до реструктуризації боргу Греції, заявивши про можливий дефолт. Про це йдеться в його відкритому листі, адресованому міністрам фінансів Євросоюзу, в.о. директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джона Ліпскі, комісарові з валютно-фінансових питань ЄС Оллі Рену і главі Європейського центробанку (ЄЦБ) Жан-Клоду Тріше, пише Deutsche Welle.

У листі Вольфганг Шойбле заявив, що єврозона опинилася "перед реальним ризиком перший незапланованих національних банкрутств". Він заявив, що уряд в Афінах потребує більшої фінансової допомоги, ніж 110 млрд євро, і що реструктуризація 340 млрд євро національного боргу країни також буде необхідна.

Одним з можливих методів, запропонованих Шойбле, "був би обмін для нинішніх власників облігацій Греції на нові семирічні облігації". Шойбле нічого не сказав щодо того, повинна бути така схема добровільної або обов'язкової.

На переконання міністра фінансів, будь-яка додаткова допомога для Греції буде працювати "тільки якщо приватний сектор розділить тягар з національними урядами".

Напередодні комісар з валютно-фінансових питань Оллі Рен заявив, що ЄС може погодитися на нові кредити до 20 червня, незадовго до чергового саміту Євросоюзу в Брюсселі.

Нагадаємо, що ЄС працює над другим пакетом екстреної допомоги Греції. Обсяг другого пакета фінансової допомоги може досягти 65 млрд євро.

Але, як повідомила вчора Deutsche Welle, голосування з питання другого пакету фінансової допомоги Афінам, цілком ймовірно, відбудеться пізніше запланованого терміну. Ряд питань досі залишається відкритим, тому міністри фінансів країн єврозони, ймовірно, не зможуть провести голосування 20 червня, як планувалося раніше.

Зокрема, все ще не вирішено питання про участь Словаччини. У виділенні першого пакету фінансової допомоги Греції Братислава не брала участь. Якщо другий пакет буде здійснюватися в рамках Європейського механізму фінансової стабільності (EFSF), то ця країна неминуче опиниться в нього залученою. Тому словацька влада виступають проти того, щоб фінансова допомога Афінам надавалася в рамках Європейського механізму фінансової стабільності.

У травні 2010 р. Греція отримала від МВФ і Євросоюзу кредитний пакет на загальну суму 110 млрд євро, що виділяються траншами в залежності від виконання Афінами програми по скороченню бюджетних витрат і реформування економіки. Однак через рік стало ясно, що боргова криза Греції виявився набагато важчим, ніж вважалося раніше. В даний час, за неофіційними даними, європейські чиновники і представники МВФ обговорюють потенційні нові заходи фінансової підтримки Греції, включаючи надання додаткових кредитів і продовження термінів існуючих боргових зобов'язань.

Загалом, за словами інспекторів ЄС, ЄЦБ і МВФ, Греція, як очікується, має отримати нову частину економічної допомоги у липні 2011 р. з пакету в 110 млрд євро.