Георгій Тука: Обсяг контрабанди вдалося скоротити на 70%
Вчора перед засіданням Ради регіонального розвитку РБК-Україна поспілкувалося із головою Луганської військово-цивільної адміністрації Георгієм Тукою. Під час бесіди він розповів, що не має достатньо повноважень, аби суттєво покращити ситуацію в регіоні. Зокрема, він не може провести необхідні зміни кадрів на місцях. За словами Туки, у Києві про його проблеми знають і обіцяли "над цим подумати", але поки що справа не рухається. Втім, є у луганського губернатора і здобутки.
"Обсяг контрабанди, що йде через лінію розмежування в обидва боки, за той час, що я обіймаю посаду, скоротився відсотків на сімдесят", - заявив Георгій Тука в бліц-інтерв'ю РБК-Україна.
РБК-Україна: Чи не шкодуєте ви, що погодились на посаду голови Луганської військово-цивільної адміністрації?
Георгій Тука: Іноді шкодую. Надто важко, чесно кажучи, я не чекав, що буде настільки важко.
РБК-Україна: Чи в такому разі не плануєте ви покинути цю посаду?
Георгій Тука: Ні, цього я робити не збираюсь - не ради того я йшов працювати на цій посаді, аби через півтора місяця повернутися і піти.
РБК-Україна: А скільки часу вам необхідно, щоб зробити, те що ви задумали?
Георгій Тука: Це буде залежати від того, як швидко я буду мати дозвіл на впровадження тих змін, які я хочу зробити. Нажаль, поки що бюрократичний апарат поглинає будь-які ініціативи як пісок воду.
РБК-Україна: Уточніть будь ласка, що саме ви намагаєтеся реалізувати у першу чергу?
Георгій Тука: Мені треба негайно проводити кадрові зміни, яких ще досі не можу зробити. Крім того, треба проводити ідеологічні зміни, яких я також не можу зробити. Потрібні також законодавчі зміни, які взагалі поза моєю компетенцією. Тобто, роботи багато.
РБК-Україна: Але ж чи в такому разі ви вже маєте хоч якісь здобутки?
Георгій Тука: Певні здобутки, звичайно, є. Не дивлячись на перешкоди, є певні зміни в кадровій політиці, хоча на мій погляд вони, звичайно, недостатні. Є також певні зрушення в тих реформах, які я хочу зробити. Скажімо, вже запущений пілотний проект по так званому електронному уряду. Це зараз перший етап, йде мова про землевпорядкування, і вже тривають перемовини про другий етап, це отримання субсидій і соціальних пільг.
РБК-Україна: Ви кажете, що не можете зробити кадрові зміни. А від кого це залежить - від Президента чи від уряду?
Георгій Тука: І від Президента, і від прем'єра, і від міністрів.
РБК-Україна: Чи ви спілкувались з ними на цю тему, і чи є певний термін, протягом якого вони обіцяли вирішити це питання?
Георгій Тука: Так, я з ними спілкувався. Але здебільшого мені кажуть: добре, треба подумати.
РБК-Україна: Раніше ви висловлювались проти того, щоб проводити вибори до місцевих рад в Луганській області. Однак прийнято рішення, що вибори там будуть проведені. Як плануєте забезпечити їхнє проведення.
Георгій Тука: Як голова військово-цивільної адміністрації, я маю забезпечити їхнє проведення, і я зроблю все, що від мене залежить.
РБК-Україна: Однією з найбільших проблем прифронтових територій є контрабанда. Чи можете ви оцінити, які сьогодні її обсяги в Луганській області?
Георгій Тука: Ні, я не можу оцінити, скажу більше - ніхто не може оцінити, бо об'єктивно це неможливо. Наприклад, в кого є інформація про вартість кілограма амфетаміну? В кого є інформація про загальну кількість того амфетаміну, який перетинає лінію розмежування? Так само і з усією іншою контрабандою.
РБК-Україна: Ви маєте на увазі контрабанду з самопроголошеної ЛНР в Україну?
Георгій Тука: Ні, навпаки, не зовсім так - контрабанда йде в обидва напрямки.
РБК-Україна: А які ще товари найчастіше перевозять через лінію розмежування незаконно?
Георгій Тука: Насправді їх безліч: фальсифікати алкоголю, тютюнових виробів, різноманітні продукти харчування...
РБК-Україна: А що саме завозять на території, підконтрольні Україні?
Георгій Тука: Так само і алкоголь, і тютюнові вироби, і гуму, і вугілля. Життя не стоїть на місці.
РБК-Україна: Чи скоротився обсяг контрабанди за той період часу, що ви обіймаєте посаду очільника обладміністрації?
Георгій Тука: Обсяг контрабанди, що йде через лінію розмежування в обидва боки, скоротився відсотків на сімдесят.
Спілкувалась Тетяна Шпайхер