Генсекретар НАТО підтвердив можливе майбутнє членство Грузії і України в альянсі
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен під час прес-конференції в Брюсселі після закінченню переговорів з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі відзначив, що приєднання Тбілісі до альянсу можливо після того, як будуть завершені всі необхідні реформи. Він додав, що «НАТО розглядає кожну країну індивідуально». Про це повідомляє «Радіо Свобода».
А.-Ф.Расмуссен не відповів на питання, через який конкретно термін Грузія може приєднатися до плану дій НАТО.
«Ми вирішили, що Грузія, а також Україна стануть членами НАТО, звичайно, за умови, що вони висловлять бажання, і за умови, що вони відповідатимуть необхідним критеріям. І ми не маємо наміру змінювати це формулювання. Таким чином, позиція НАТО залишається незмінною. Отже, кожна країна окремо повинна вирішити своє майбутнє», - сказав Генеральний секретар НАТО.
Раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що питання про вступ України в НАТО не стоїть. "Ті відносини, які є у України з НАТО, глибина їх відносин достатня для того, щоб вибудовувати партнерські відносини з коаліцією, руйнувати які ми не збираємося", - підкреслив глава української держави. При цьому В.Янукович переконаний, що глибина відносин України з НАТО не більша, ніж у Росії.
Відзначимо, держсекретар США Хілларі Клінтон раніше заявляла, що ніхто не примушує Україну вступати в НАТО.
Як вже повідомлялося, НАТО позитивно оцінило результати виконання нацпрограми України на 2009 р.
Нагадаємо, обіцянка прийняти Київ і Тбілісі до складу альянсу була дана на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 р., і альянс з тих пір не раз підтверджував своє рішення. НАТО пообіцяло продовжити підтримку реформ в Україні і Грузії, необхідних для надання плану дій з членства в НАТО.
НАТО - військово-політичний союз, який створений в 1949 р. з метою протидії загрозі нападу з боку СРСР. Головним завданням НАТО є гарантування геополітичної стабільності в світі. Основні напрями діяльності: захист цінностей демократії, свободи особи, економіки, вільного підприємництва і верховенства закону, розвиток міжнародної співпраці.