ua en ru

Генсек ООН: Необхідно не допустити провокацій через рішення суду щодо Косова

Автор: RBC.UA
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликає всі сторони в Косові не допустити провокацій у зв'язку з оприлюдненням 22 липня рішення Міжнародного суду щодо одностороннього проголошення незалежності краю.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликає всі сторони в Косові не допустити провокацій у зв'язку з оприлюдненням 22 липня рішення Міжнародного суду щодо одностороннього проголошення незалежності краю, повідомив офіційний представник адміністративного голови міжнародного співтовариства Мартін Несіркі, передає ВВС.

"Генеральний секретар закликає сторони вести конструктивний діалог, а також уникати будь-яких кроків, які можуть бути розцінені як провокаційні і підірвуть такий діалог", - сказав він.

Міжнародний суд ООН постановив, що керівництво Косова, оголосивши в 2008 р. в односторонньому порядку незалежність від Сербії, не порушило міжнародного права. Цей вердикт не є юридично зобов'язуючим, але він представляє собою платформу для нинішньої влади Косова, яка домагається повсюдного визнання незалежності.

Голова Міжнародного суду справедливості Хісасі Овада, зачитуючи рішення, зазначив, що в міжнародному праві не міститься "заборони на проголошення незалежності".

Тим часом, Сербія заявляє, що не змінить свою політику щодо Косова, незважаючи на рішення Міжнародного суду ООН. "Ми не бачимо жодних причин, чому ми маємо змінювати нашу позицію щодо Косова за підсумками цього судового рішення", - повідомив голава МЗС Сербії Вук Йеремеїч. За його словами, пріоритетом для країни залишиться збереження суверенітету і територіальної цілісності.

У свою чергу, МЗС РФ, коментуючи рішення міжнародного суду, заявило, що позиція Росії про невизнання незалежності Косова залишається незмінною.

Нагадаємо, на даний час незалежність Косова визнали 69 країн. В основному це країни Європи та Північної Америки. Першим Косово визнав Афганістан.

Більшість країн Євросоюзу, за винятком п'яти, визнали Косово ще в 2008 р. Не погодилися з діями сепаратистів Іспанія і Румунія, що також відчувають проблеми з сепаратистами, а також Словаччина, Греція і Кіпр.

Косово знаходиться під егідою ООН і ЄС. На території держави перебувають 10 тис. солдатів міжнародних сил.

Відзначимо, відокремлення Косова, що послідувало за кровопролитною війною 1998-1999 рр. і майже десятиріччям зовнішнього управління цією тоді ще провінцією у складі Сербії, викликала розкол у світовому співтоваристві.