ru ua

Генпрокурор: Мельниченко перебуває в розшуку

Автор: RBC.UA
Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що екс-майор держбезпеки Микола Мельниченко перебуває в розшуку. Про це Пшонка заявив сьогодні на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що екс-майор держбезпеки Микола Мельниченко перебуває в розшуку. Про це Пшонка заявив сьогодні на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я підтверджую, що Мельниченко знаходиться офіційно в розшуку, тому що він знаходиться на підписці про невиїзд і у нього вже два порушення цієї підписки", - сказав генпрокурор. Він додав, що, на його думку, пошук Мельниченка - це справа самих найкоротших термінів. Пшонка зазначив, що Мельниченко шукає СБУ.

Нагадаємо, Апеляційний суд Києва 29 липня визнав законним відновлення кримінальної справи проти колишнього майора Управління державної охорони (УДО) Миколи Мельниченка.

7 вересня Мельниченку відмовили в перетині державного кордону Республіки Польща. Причиною відмови стало відповідне доручення Генпрокуратури щодо заборони виїзду за межі України.

23 червня Печерський районний суд Києва задовольнив позов колишнього Президента Леоніда Кучми про визнання незаконним закриття кримінальної справи проти колишнього майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка. На початку червня Кучма звернувся до Генпрокуратури з проханням відновити справу проти колишнього співробітника президентської охорони, а через тиждень Генпрокуратура порадила йому звернутися з відповідною скаргою до суду.

Проти Мельниченка в 2001 і 2004 рр.. порушувалися справи за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошення державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів. У березні 2005 р. вони були закриті.

Зазначимо, 21 березня проти екс-Президента порушили кримінальну справу. Кучму підозрюють у перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що призвело до вбивства журналіста Гонгадзе. За словами першого заступника ГПУ Рената Кузьміна, слідство зібрало достатньо доказів причетності Кучми до справи вбивства журналіста Гонгадзе. Він зазначив, що аудіозаписи розмов колишнього Президента, зроблені екс-майором Держохорони Мельниченком, визнали речовими доказами.