ru ua

Генпрокуратура: Суд подовжив арешт О.Пукача до 6 місяців

Автор: RBC.UA
 Апеляційний суд Києва продовжив запобіжний захід екс-керівникові департаменту розвідки і зовнішнього спостереження МВС України захід Олексію Пукачу до 6 місяців. Про це повідомили в Генпрокуратурі України, відзначивши, що О.Пукач знаходитиметься під вартою як мінімум до лютого 2010 року. У ГПУ уточнили, що суд виніс цю ухвалу "днями".

Апеляційний суд Києва продовжив запобіжний захід екс-керівникові департаменту розвідки і зовнішнього спостереження МВС України захід Олексію Пукачу до 6 місяців. Про це повідомили РБК-Україна в Генпрокуратурі України, відзначивши, що О.Пукач знаходитиметься під вартою як мінімум до лютого 2010 року. У ГПУ уточнили, що суд виніс цю ухвалу "днями".

У 2000 р. лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз оприлюднив аудіозаписи, передані йому колишнім майором державної охорони Миколою Мельниченком, нібито зроблені в кабінеті екс-Президента Леоніди Кучми, які свідчать про причетність колишнього глави держави до вбивства Г.Гонгадзе. Нагадаємо, керівник інтернет-видання "Українська правда" Г.Гонгадзе зник 16 вересня 2000 р. Пізніше його тіло знайшли в Таращанському лісі під Києвом.

Після "касетного" скандалу М.Мельниченко з 2000 р. декілька років прожив в США. За словами самого майора, ці розмови він записував на диктофон, який підкладав під диван в кабінеті глави держави.

Генеральна прокуратура 24 липня 2009 р. висунула офіційне звинувачення екс-керівникові департаменту розвідки і зовнішнього спостереження МВС України О.Пукачу в співучасті у вбивстві журналіста Г.Гонгадзе. Йому було пред'явлено звинувачення у низці злочинів, зокрема у вбивстві Г.Гонгадзе і знищенні документів. О.Медведько тоді повідомив, що всі свідчення генерала обов'язково перевірятимуться. Генпрокурор відмовився назвати будь-які прізвища та будь-яку інформацію щодо свідчень, які дав О.Пукач. Він також заявив, що Генпрокуратура перевірить причетність О.Пукача до загибелі лідера Народного руху В'ячеслава Чорновола.

Днем раніше Печерський райсуд столиці обрав запобіжним заходом щодо обвинуваченого утримання під вартою строком на 3 місяці. Генпрокурор спростував дані адвоката О.Пукача про те, що ніби-то генерал сам здався слідству. "Я не думаю, що він здався сам. Якби так було, то він би прийшов до міліції або до прокуратури", - сказав О.Медведько.

О.Пукач був затриманий 21 липня в одному із сіл Житомирської обл., де він проживав з своєю співмешканкою і її дитиною. Генерал не міняв зовнішності, жив під своїми власними документами, а також з 2005 р. не виїжджав за територію України, тільки міняв місце проживання.

За офіційною версією, саме О.Пукач став головним виконавцем вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. За даними слідства, він організував стеження за журналістом і керував групою офіцерів міліції (Валерієм Костенком, Миколою Протасовим і Олександром Поповичем), які викрали Г.Гонгадзе 16 вересня 2000 р. і вивезли його в поле поблизу села Сухоліси Білоцерківського району Київської області.

За версією слідства, О.Пукач власноручно задушив журналіста і примусив співучасників мовчати про злочин, що трапився, а потім, можливо, перезахоронював тіло в лісовому масиві Улашівського лісництва Таращанського району. Висловлювалися припущення, що О.Пукач не міг діяти самостійно, без відома свого попередника на посаді начальника головного управління кримінального пошуку, а у той час керівника апарату МВС України Едуарда Фере, який з липня 2003 р. перебував у комі і помер 1 червня 2009 р.

У жовтні 2003 р. О.Пукач був затриманий ГПУ і звинувачений в знищенні документів, що свідчать про стеження за Г.Гонгадзе в травні-липні 2000 р. Після того, як в листопаді 2003 р. О.Пукач був звільнений з-під варти Апеляційним судом міста Києва під підписку про невиїзд, офіцер зник.