ua en ru

ГПУ спростувала інформацію колег із Чехії про розслідування вбивства Щербаня

Автор: RBC.UA
Чехія просить Україну доповнити прохання про правову допомогу в розслідуванні справи про вбивство депутата Євгена Щербаня, в причетності до якого підозрюють екс-прем'єр-міністра України ЮліюТімошенко.

Чехія просить Україну доповнити прохання про правову допомогу в розслідуванні справи про вбивство депутата Євгена Щербаня, в причетності до якого підозрюють екс-прем'єр-міністра України ЮліюТімошенко. Про це радіо "Свобода" повідомила прес-секретар Генеральної прокуратури Чехії Хелена Маркусова.

"Генеральна прокуратура Чехії отримала прохання про правову допомогу Україні, але, на жаль, у цьому проханні були великі недоліки, тому ми попросили про це доповнення", - сказала Маркусова.

На прохання уточнити суть "недоліків", спікер Генеральної прокуратури Чехії відповіла, що не може цього зробити, зазначивши, що звернення України "не відповідало критеріям прохання про правову допомогу". Маркусова повідомила, що Чехія спочатку чекає додаткову інформацію з України, а потім розглядатиме це прохання.

Читайте також: ГПУ поновила слідство у справі Щербаня

За даними чеських ЗМІ, Україна просить, зокрема, допитати чоловіка Юлії Тимошенко, який минулого року отримав в Чехії притулок. Спікер Генеральної прокуратури Чехії сказала радіо "Свобода", що не може коментувати таку можливість. Однак повідомлялося, що саме через цей запит було призупинено розслідування справи про вбивство народного депутата Євгена Щербаня. Вчора слідство було відновлено.

У той же час у Генпрокуратурі України заявили, що не отримували жодних зауважень від Чехії з оформлення документів про надання правової допомоги у справі Щербаня.

Про те, що слідство було призупинено 26 квітня, вчора повідомив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

Читайте також: ЄЕСУ і ІСД врегулювали відносини в 1995 р., - Гайдук

Нагадаємо, що справа про вбивство народного депутата Євгена Щербаня зараз розглядається в суді. А про завершення розслідування справи ще 18 січня 2013 р. заявив генпрокурор Віктор Пшонка. Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивства Щербаня, нібито Тимошенко і Лазаренка заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів. За цією статтею екс-прем'єр може бути засуджена до довічного ув'язнення. Наступне судове засідання у справі Щербаня відбудеться 15 травня 2013 р. в 16:00.

У суді вже був допитаний свідок Віталій Гайдук. Згідно з його свідченнями, між корпорацією ЄЕСУ, якою керувала Юлія Тимошенко, і компанією "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), співвласником якої був Євген Щербань, в 1995 р. були врегульовані відносини з поставки газу в Донецький регіон.

Також у суді було допитано бізнесмена Сергія Таруту. Під час допиту він заявив, що йому нічого не відомо про тих, кому було вигідне вбивство Щербаня. На запитання захисників, чи відомі свідку факти того, що саме Тимошенко була організатором вбивства Щербаня, свідок сказав, що йому "про це нічого невідомо".

Раніше у справі Щербаня була допитана нардеп Олександра Кужель, яка заявила, що Євген Щербань, дізнавшись про загрозу своєму життю, не виїхав з України через сина Руслана, якому не давали візу в США. Також були допитані свідки Ігор Мар'їнка та Євген Зайцев. Мар'їнка заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнес-інтереси, замовлення було від Павла Лазаренка в інтересах ЮлііТімошенко. Зайцев, у свою чергу, повідомив, що Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня 3 млн дол.

Читайте також: Тимошенко не замовляла вбивство Щербаня, - Тарута

А ось захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що сам свідок Володимир Щербань і його син Артем причетні до вбивства Євгена Щербаня - вони були в цьому матеріально зацікавлені.

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.