ua en ru

Генеральним секретарем ПАЧЕС обрано представника України Кирила Третяка

Автор: RBC.UA
Генеральним секретарем ПАЧЕС обрано представника України Кирила Третяка.

Генеральним секретарем ПАЧЕС обрано представника України Кирила Третяка. Такі дані таємного голосування, проведеного сьогодні в Києві в ході 37 засідання Парламентської асамблеї Організації чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС). Він змінив на цій посаді представника РФ Олексія Кудрявцева.

Третяк є керівником управління Верховної Ради щодо забезпечення міжпарламентських зв'язків.

Генсек ПАЧЕС має статус міжнародного чиновника і обирається на генеральній асамблеї за пропозицією Бюро на основі подвійної більшості. Національна делегація направляє в міжнародний секретаріат свої пропозиції щодо кандидатури не пізніше, ніж за шість місяців до засідання Бюро.

Генсек повинен бути громадянином країни ОЧЕС, мати знання та досвід у міжнародних і міжпарламентських відносинах по лінії ОЧЕС, володіти англійською або французькою мовою, а також повинен мати університетську освіту.

Нагадаємо, що в травні 2011 р. Україна висунула свою кандидатуру на пост генсека ПАЧЕС. Тоді ж спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що з 12 країн шість запропонували свої кандидатури. Надалі болгарська і російська сторона зняли свою кандидатуру. Залишилися Україна, Туреччина, Греція і Молдова.

Слід зазначити також, що сьогодні в Києві відкрилося 37-е засідання Генеральної асамблеї ПАЧЕС. На засіданні планується обговорити питання законодавчого забезпечення переходу до "зеленої" економіки; використання генетично модифікованих організмів в країнах-членах; роль парламентів у забезпеченні законодавчої підтримки науково-технічного прогресу; дотримання стандартів Всесвітньої організації охорони здоров'я в країнах-членах ОЧЕС.

ПАЧЕС була створена 26 лютого 1993 р. з ініціативи Туреччини. До її складу входять 12 країн: Албанія, Азербайджан, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Румунія, Росія, Сербія, Туреччина й Україна. Парламенти Єгипту, Ізраїлю, Словаччини, Німеччини та Франції мають статус спостерігачів. Країни Чорноморського басейну ставили перед собою завдання налагодити співпрацю в таких областях як торгівля і економічний розвиток, транспорт, зв'язок, туризм і екологія.