ua en ru

Гендиректором Аграрного фонду України призначений Олександр Кірюк

Автор: RBC.UA
Новим генеральним директором Аграрного фонду України призначено Олександра Кірюка. Про це журналістам повідомила міністр Кабінету міністрів Олена Лукаш, передає кореспондент РБК-Україна. Раніше Кірюк обіймав посаду заступника гендиректора фонду із 2007 р.

Новим генеральним директором Аграрного фонду України призначено Олександра Кірюка. Про це журналістам повідомила міністр Кабінету міністрів Олена Лукаш, передає кореспондент РБК-Україна. Раніше Кірюк обіймав посаду заступника гендиректора фонду із 2007 р.

Читайте також: Прокуратура вимагає від ТОВ "Благовісна" відшкодування 6,5 млн грн збитку, завданого Аграрному фонду

"Сьогодні на засіданні уряду було прийнято рішення про звільнення Ігоря Якубовича. Новим гендиректором фонду став його заступник Олександр Кірюк", - уточнила Лукаш.

Зазначимо, що Кабінет міністрів України призначив Якубовича генеральним директором Аграрного фонду своїм розпорядженням №190-р від 11 квітня 2012 р. До цього главою Аграрного фонду був Сергій Хорошайлов, який обіймав дану посаду із червня 2011 р.

Що стосується Кірюка, то на початку 2000-х він обіймав посаду начальника управління контролю за торгівлею та рекламою алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державного департаменту регулювання виробництва та обігу алкоголю і тютюну.

Читайте також: Аграрний фонд уклав форвардні договори з аграріями на суму 500 млн грн, - Присяжнюк

Напередодні повідомлялося, що в Аграрному фонді за станом на 1 січня 2013 р. залишилося 1,5 млн т продовольчої пшениці. Якубович зазначав, що до наступного врожаю в Аграрному фонді необхідно залишити 900 тис. т зерна. Виходячи з цього, у 2013 р. Аграрний фонд планував до реалізації 600 тис. т.

Нагадаємо, 22 січня Аграрний фонд України на перших відкритих біржових торгах зерна державного інтервенційного фонду продав 225,3 тис. тонн на суму 492 млн грн. Так, на біржовому аукціоні було продано дев'ять лотів із 12, кожен з яких сформований приблизно із 25 тис. тонн продовольчої пшениці. Вісім лотів з дев'яти були продані за стартовою ціною і один - на 8 грн більше за тонну зерна.

Читайте також: Аграрний фонд знизив мінімальний обсяг форвардних закупівель пшениці у 2013 р. у 2,5 рази - до 2 тис. т

Стартова ціна з урахуванням ПДВ склала для пшениці 1 класу 2300 грн/т, 2 класу - 2250 грн/т, 3 класу - 2150 грн/т.

Раніше в Аграрному фонді заявляли про плани реалізувати 300 тис. т надлишкового зерна і виручити від продажу 690 млн грн. Повідомлялося, що отримані від реалізації кошти мають бути спрямовані на анонсування закупівель зерна врожаю 2013 р. Як відомо, Україна має намір закупити до Аграрного фонду 1,3 млн т зерна врожаю 2013 р. Пізніше, у грудні минулого року, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявляв, що Аграрний фонд України планує у 2013 р. закупити 1 млн т зерна на умовах форвардних біржових контрактів.

Читайте також: Біржові торги зерном із держінтервенційного фонду повинні підкреслити відкритість діяльності Аграрного фонду на ринку, - експерти

Нагадаємо, у грудні минулого року експорт зерна з України знизився до 2,8 млн т, в порівнянні із 3,1 млн т у листопаді 2011 р. (-9,7%). За даними консалтингового агентства "Украгроконсалт", з початку маркетингового року (1 липня 2012 р.) Україна експортувала близько 12,58 млн тонн порівняно з 8,47 млн т роком раніше.

У той же час, Мінагрополітики прогнозувало експорт зерна за підсумком маркетингового року на рівні 23,2 млн т.

Додамо, що урожай зернових у 2012 р. в Україні становив 46,2 млн т проти рекордних 56,7 млн тонн у 2011 р.

Читайте також: Для виведення агросектору України на світовий рівень необхідно залучити 35-40 млрд дол., - Бахматюк

Нагадаємо, Аграрний фонд був створений постановою уряду №543 від 6 липня 2005 р. Він є уповноваженою державною установою з реалізації цінової політики в агропромисловому секторі і належить до сфери управління Міністерства аграрної політики і продовольства.

Напередодні повідомлялося, що в Мінагрополітики вирішили ліквідувати Аграрний фонд і передати його повноваження однойменним акціонерному товариству. Як очікується, це ПАТ буде займатися фінансуванням аграріїв, на що планується виділити 5 млрд грн. Як розповів 18 січня Якубович, проект постанови про реформування фонду може бути поданий на розгляд уряду на одному з найближчих засідань. 100% акцій нової компанії будуть знаходитися в держвласності.