ua en ru

Газопостачання шести котелень "Київенерго" обмежено через борги в 1,3 млрд грн, - "Київгаз"

Автор: RBC.UA
ПАТ "Київгаз" обмежив газопостачання шести котелень ПАТ "Київенерго" через борги в 1,3 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба "Київенерго".

ПАТ "Київгаз" обмежив газопостачання шести котелень ПАТ "Київенерго" через борги в 1,3 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба "Київенерго".

Читайте також: На реформування сфери будівництва та ЖКГ України у 2013-2014 рр. передбачено 46,9 млрд грн

У "Київенерго" причиною формування боргу називають заборгованість держбюджету перед підприємством з компенсації різниці між встановленими тарифами на теплову енергію для потреб населення і собівартістю її виробництва, включаючи розрахунки за спожитий газ перед НАК "Нафтогаз України".

"На 1 червня 2013 р. борг "Київенерго" перед газовиками за "тепловий" газ, що використовується для потреб населення, становить 1,3 млрд грн, а заборгованість бюджету по різниці в тарифах перед "Київенерго" - 1,1 млрд грн. Компанія зможе погасити борг тільки після отримання з бюджету передбаченої компенсації", - йдеться в повідомленні.

Крім того, станом на 1 червня загальна дебіторська заборгованість споживачів за теплову енергію становить 1,8 млрд грн, зокрема, заборгованість бюджетних організацій - 479,2 млн грн (сформувалася протягом листопада 2012 р. - травня 2013 р.), заборгованість ЖЕО, ЖБК і ОСББ - 1,290 млрд грн, з якої 221,8 млн грн виникло у 2013 р.

На даний момент у поставках газу обмежені котельні "Святошинська, 34", "Здолбунівська, 2", "Нивки", "Біличі", "Дніпроводська, 1" і "Набережно-Корчуватська, 84". Внаслідок цього відсутнє гаряче водопостачання споживачів частини Святошинського, Дарницького, Шевченківського, Оболонського та Голосіївського районів. Загалом без гарячого водопостачання залишилися 872 споживача.

Читайте також: Азаров незадоволений ціноутворенням на українському ринку газового споживання (відео)

Дані котельні обслуговують споживачів у межах вулиць Здолбунівської, Щербакова, пров. Святошинський 2 і 3а, Вільгельма Піка, Салютної, Естонської, Толбухіна, Бабушкіна, Дніпроводської, Джерельної, пров. Джерельного, Восьмого Березня, Набережно-Корчуватської і Пироговської. Разом із тим споживачі частини Шевченківського району, яких обслуговує котельня "Нивки", тимчасово переведені на обслуговування котельні "Центральна". Однак ця котельня зараз працює в межах низьких гідравлічних режимів.

"Зараз існує реальна небезпека, що така ж ситуація із припиненням газопостачання котелень станеться і в інших районах столиці, адже ПАТ "Київенерго" зараз здійснює капітальні та поточні ремонти котелень та від червня продовжить гідравлічні випробування в чотирьох районах міста. Борги компанії перед НАК "Нафтогаз Україна" за "тепловий газ" і непогашена заборгованість бюджету по різниці в тарифах перед "Київенерго" створюють загрозу стабільній підготовці теплового господарства столиці до опалювального сезону і своєчасному відновленню гарячого водопостачання після гідравлічних випробувань тепломереж", - зазначив директор СВП "Київські теплові мережі" ВАТ "Київенерго" Євген Глушак.

Як повідомлялося наприкінці травня, борг "Київенерго" перед "Нафтогазом" за газ становить 2,2 млрд грн.

Читайте також: ЄІБ виділить на розвиток ЖКГ України до 800 млн євро кредиту

"На сьогодні (27 травня) заборгованість споживачів перед ПАТ "Київенерго" складає більше 3 млрд грн, у тому числі за тепло - 2 млрд 51 млн грн, збільшення на 530 млн грн; по електроенергії - 954 млн грн, збільшення на 356 млн грн; некомпенсована різниця в тарифах на тепло на сьогоднішній день - 973 млн грн і, як результат, борг "Київенерго" за газ - 2,2 млрд грн", - зазначав технічний директор ПАТ "Київенерго" Олександр Зайцев.

Також додамо, що заборгованість "Київводоканалу" перед "Київенерго" становить 3,3 млн грн.

При цьому наприкінці лютого "Київенерго" заявляло про можливість відключення "Київського метрополітену" від електроенергії через борги в розмірі 8,5 млн грн.

Зазначимо, що борг Києва за послуги ЖКГ і споживання енергоресурсів становить 1,5 млрд грн. При цьому заборгованість киян за чотири місяці збільшилась на 25%.

У середині травня повідомлялося, що ПАТ "Київенерго" відновило гідравлічні випробування, при цьому в семи районах столиці була відключена гаряча вода. По 27 травня гідравлічні випробування проводилися в частині Голосіївського, Печерського, Дарницького та Солом'янського районів столиці. По 3 червня випробування тепломереж проходили в частині Шевченківського, Подільського та Святошинського районів столиці.

Читайте також: Попов пропонує розмалювати теплові пункти "Київенерго" графіті

Наприкінці квітня в Київській області був відключений газ для всіх водоканалів. У прес-службі "Київоблгазу" зазначили, що газ для Вишневого був відключений виходячи із припису НАК "Нафтогаз України".

"Київенерго" займається забезпеченням Києва електричною та тепловою енергією, поєднуючи процеси виробництва, транспортування і збуту енергоресурсів. Чисельність співробітників компанії складає майже 14 тис. осіб. Енергетичні джерела та розгалужена мережа теплопроводів, кабельних, повітряних ліній електропередачі дозволяє енергокомпанії повністю забезпечувати потреби м. Києва в електричній і на 85% у тепловій енергії. "Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані у столиці, за винятком Дарницької ТЕЦ.

Контролює компанію енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова, якому належить 72,4% ПАТ "Київенерго". Минулий рік ПАТ "Київенерго" закінчило із прибутком у 2 млрд 342 млн грн проти збитків в 1 млрд 196 млн грн роком раніше. Дохід компанії за рік збільшився на 42,7% - до 16,41 млрд грн.

Читайте також: Тепломережі Києва вкрай зношені і потребують комплексної модернізації та інвестицій, - експерт

ПАТ "Київгаз" - великий газотранспортний комплекс столиці, до складу якого входить головне підприємство та 12 філій. Має розгалужену систему головних газорегуляторних пунктів (ГГРП), газорегуляторних пунктів (ГРП), підземних і надземних мереж, до яких підключено населення, комунально-побутові та промислові споживачі газу в Києві. Головою правління ПАТ "Київгаз" є Сергій Горовий.