ua en ru

ДАІ просить водіїв бути уважними на дорозі через ожеледицю

16:38 21.01.2013 Пн
2 мин
Державтоінспекція закликає водіїв зважати на несприятливі погодні умови, бути уважними та обережними за кермом.

Державтоінспекція закликає водіїв зважати на несприятливі погодні умови, бути уважними та обережними за кермом, повідомляє прес-служба ДАІ.

22-23 січня на більшій частині території України часом сніг, мокрий сніг і дощ, місцями налипання мокрого снігу, ожеледь, 22 січня на півдні та сході переважно без опадів. Місцями тумани, на дорогах, крім південної частини, ожеледиця.

"В умовах недостатньої видимості, під час опадів і т.п., необхідно рухатися з увімкненим ближнім світлом фар (чи протитуманними фарами), дотримуватися швидкісного режиму, з особливою обережністю рухатися по мостах і естакадах. Доцільно також відмовитися від ризикованих маневрів, які при несприятливих погодних умовах можуть призвести до втрати контролю над автомобілем. Якщо виникає необхідність зупинитися, то швидкість потрібно знижувати поступово. А при зупинці обов'язково вмикати аварійну світлову сигналізацію", - йдеться в повідомленні ДАІ.

Читайте також: В Україні чергове похолодання очікується з 24 січня

Учасникам дорожнього руху також нагадують про особливості керування автомобілем на слизькій дорозі. Коли шини потрапляють на ожеледицю, їх зчеплення з дорогою відразу знижується в 4-5 разів, що у свою чергу в декілька разів збільшує гальмівний шлях транспортних засобів. А це означає, що швидка зупинка автомобіля просто неможлива. Такі дорожні умови вимагають від водіїв і пішоходів підвищеної уваги до заходів власної безпеки і бездоганного дотримання правил дорожнього руху.

Згідно з прогнозом Гідрометцентру, в найближчі кілька днів температурний режим в Україні істотно змінюватися не буде. Суттєве похолодання очікується вже з 24 січня, а в Києві з 22 січня посилиться сніг, через що погіршиться ситуація на дорогах.

Зазначимо, що за останню добу в Україні сталося 52 ДТП, в яких загинули вісім чоловік, травмовані ще 67. З початку року на дорогах сталося 1 тис. 155 аварій, 177 людей загинули, ще 1 тис. 498 отримали травми.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: