Г.Немиря: Україна підготувала близько 50 проектів в сфері енергоефективності і охорони навколишнього середовища

Середа 18 листопада 2009 17:48
Автор: RBC.UA
Україна підготувала близько 50 проектів для реалізації в рамках ініціативи ЄС в сфері енергоефективності і охорони навколишнього середовища в Східній Європі. Про це повідомив сьогодні віце-прем'єр Григорій Немиря.

Україна підготувала близько 50 проектів для реалізації в рамках ініціативи ЄС в сфері енергоефективності і охорони навколишнього середовища в Східній Європі. Про це повідомив сьогодні журналістам віце-прем'єр Григорій Немиря. За його словами, ці проекти будуть реалізовуватися в містах України з 2010 р. і будуть стосуватися опалення, водопостачання та утилізації відходів.

Г.Немиря відзначив, що 26 листопада 2009 р. у Стокгольмі (Швеція) відбудуться міжнародна донорська конференція, на якій буде офіційно оголошено про ініціативу ЄС у сфері енергоефективності і охорони навколишнього середовища.

За словами Г.Немирі, спочатку фонд для реалізації ініціативи буде становити близько 100 млн євро, але загалом для її реалізації необхідно приблизно 1,5 млрд євро, а власне фонд підтримки ініціативи буде створений у рамках Європейського банку реконструкції і розвитку. Він зазначив, що частина коштів будуть надаватися як гранти, але більша частина - як пільгові кредити.

За його словами, ця ініціатива стосується усіх країн - учасниць «Східного партнерства», але перші два роки всі проекти будуть сконцентровані в Україні. Г.Немиря зазначив, що Україна завершила переговори щодо долучення до договору про європейське енергетичне співтовариство. «Ми очікуємо, що 18 грудня 2009 р. в Загребі на міністерській конференції країн - учасниць цього договору буде прийняте рішення про прийняття України як повноправного членна договору про європейське економічне співтовариство», - наголосив він.

 В свою чергу голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшера зазначив, що ЄК планує зробити фінансовий внесок до ініціативи ЄС у сфері енергоефективності у розмірі 10 млн євро на початку 2010 р 

Про залучення в Україну нових центрів з розробки сучасних технологій енергоефективності також йшла мова і вчора. Так, у Відні міністр закордонних справ України П.Порошенко в ході зустрічі з гендиректором ООН з промислового розвитку (ЮНІДО) Канде Юмкеллою, заявив про необхідність відкриття в Україні Центру інвестицій і технологій ЮНІДО. Сторони домовилися розпочати ряд проектів у галузі енергоефективності, які б сприяли подоланню  кліматичних змін.

Нагадаємо, що 9 вересня ц.р. заступник голови Державного агентства України з інвестицій та інновацій (Госінвестицій) Ян Савченко і керівники структурних підрозділів Госінвестицій взяли участь в роботі семінару «Енергоефективність і поліпшення навколишнього середовища», який відбувся в рамках програми українсько-норвезької співпраці.

З українськими колегами своїм досвідом впровадження енергоефективних технологій в будівництві поділилися керівники Норвезької державної корпорації фінансування розвитку середовища (NEFCO), Норвезького енергетичного фонду Enova SF, компанії «Норже», а також асоціації енергоефективності міст України. Питання «чистого» виробництва в промисловості були представлені на прикладі проектів компанії «TEKNA».

На думку представників Госінвестицій, отримані під час семінару знання допомогли їм під час розробки і реалізації програм з енергозбереження і підвищення енергоефективності. Зокрема, на виконання розпорядження Кабміну України «Про програми підвищення енергоефективності і зменшення споживання енергоресурсів» Госінвестиції підготували проект галузевої програми підвищення енергоефективності. Цей проект був узгоджений з Національним агентством України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів для розробки проекту Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015  рр.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся