Г.Немиря: Україна просить МВФ виділити екстрений кредит в 2 млрд дол.
Україна звернулася до Міжнародного валютного фонду (МВФ) з проханням виділити екстрений кредит в 2 млрд дол. через "дуже складну ситуацію" з виконанням своїх зовнішніх зобов'язань. Про це в інтерв'ю The Financial Times заявив віце-прем'єр-міністр України з питань євроінтеграції Григорій Немиря.
"Найближчі три місяці мають найважливіше значення", - сказав він, відзначивши, що зараз не можна допустити повернення ризику дестабілізації. Г.Немиря підкреслив, що у разі невиділення грошей Україну чекають труднощі з виплатою пенсій, зарплат, а також з оплатою російського газу.
Раніше The New York Times, повідомила, що МВФ вирішив відкликати четвертий транш кредиту в розмірі 3,5 млрд дол. до закінчення виборів Президента України, через наміри політиків взяти під контроль бюджет.
Нагадаємо, напередодні Григорій Немиря повідомив, що Україна передала Міжнародному валютному фонду проект листа про наміри, узгоджений урядом з Національним банком України. Він зазначив, що це дуже важлива інформація, оскільки вона свідчить, що позиції уряду і Нацбанку у питаннях продовження співпраці з МВФ узгоджені.
Проект листа про наміри підписали прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський і голова НБУ Володимир Стельмах. Його передали дирекції МВФ під час візиту делегації на чолі з Г.Немирею в Вашингтон 8 грудня. При цьому, як повідомив Г.Немиря, підпис Президента України Віктора Ющенка під листом про продовження співпраці не знадобиться. Як заявив віце-прем'єр, рішення Президента підписати закон про мінімальні соціальні стандарти «фактично виключило його з ряду учасників» процесу продовження співпраці з МВФ.
Раніше, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко говорила, що співпраця України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) може бути продовжена до кінця року.
Як повідомлялось, на початку листопада ц.р. в МВФ заявляли, що продовження припиненої останнім часом програми співробітництва з Україною можливе лише за умови консенсусу з цього питання всіх гілок української влади. Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан зауважив, що такий консенсус буде можливий хіба що вже після президентських виборів в Україні. В Секретаріаті президента ж заявляли, що В. Ющенко не буде підписувати лист про наміри щодо узгодження дій української влади до МВФ, який потрібний для надання Україні четвертого траншу кредиту stand-by.
У листопаді минулого року МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд дол. Тоді ж фонд виділив Україні перший транш у розмірі 4,5 млрд дол. Другий транш у розмірі 2,625 млрд дол. був отриманий 14 травня 2009 р. Гроші третього траншу МВФ для стабілізаційної програми stand-by у розмірі 3,3 млрд дол. Україна отримала 5 серпня ц.р. Також рада директорів Світового банку 17 вересня ц.р. затвердила для України першу програмну позику на реабілітацію фінансового сектору в сумі 400 млн дол. Кредитна програма розрахована на загальну суму 750 млн дол. Кредит буде наданий СБ на умовах, схожих до програми бюджетної підтримки, строком на 30 років з п'ятирічної відстрочкою. У цей період держава буде платити лише відсотки по кредиту.