Г.Браун і А.Меркель мають намір реформувати фінансовий сектор ЄС

Прем'єр-міністр Великої Британії Гордон Браун і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявили про намір реформувати європейський фінансовий сектор.

Прем'єр-міністр Великої Британії Гордон Браун і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявили про намір реформувати європейський фінансовий сектор, передає Deutsche Welle з посиланням на німецькі ЗМІ.

Дане питання обговорювалося 1 квітня в ході зустрічі двох європейських лідерів в резиденції британського прем'єра в англійському м.Еллсборо поблизу Лондона.

Таким чином, під час переговорів Г.Браун і А.Меркель зійшлися в думці про необхідність інтенсивного розвитку співробітництва з даного питання, а також подальшого вдосконалення європейської економіки. За словами самого федерального канцлера, "тісна співпраця Німеччини і Великої Британії в рамках Євросоюзу може стати важливим внеском у спільну діяльність".

Під час візиту А.Меркель до Сполученого Королівства федеральний канцлер була нагороджена медаллю короля Чарльза II за "видатний внесок у розвиток наукових досліджень Великобританії".

Раніше, глава Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше під час візиту до США висловив попередню згоду на створення європейського аналога МВФ. Однак, за його словами, нове об'єднання не варто називати "Європейським валютним фондом", оскільки його діяльність більшою мірою буде орієнтована на підтримку фінансової системи держав, а не європейської валюти як такої.

Відзначимо, що 8 березня ц.р. Європейська комісія почала обговорення питання створення організації, альтернативної Міжнародному валютному фонду (МВФ). Європейський аналог МВФ повинен бути в змозі оперативно реагувати на будь-які фінансові складності Євросоюзу, такі, як криза в Греції. Тим не менш, як зазначають представники Єврокомісії, головним завданням європейського фонду має стати не рішення виникаючих проблем, а запобігання самих можливостей появи економічних складнощів в ЄС. Переговори з питання створення європейського аналога МВФ планується завершити до 1 липня поточного року.

Нагадаємо, 7 березня ц.р. міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле виступив з пропозицією про створення європейського аналога Міжнародного валютного фонду. Крім того, на думку глави німецького мінфіну, аналогом МВФ повинна стати організація, що володіє тим же досвідом і правами, що й американський фонд. Тим не менше, В.Шойбле висловився проти будь-якої підтримки з боку МВФ в даному питанні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся