G7 має намір обговорити курси валют і реформу фінансового сектора

Міністри фінансів "великої сімки" зібралися сьогодні на чергове засідання. На цей раз саміт G7 пройде в канадському містечку Ікалуіт, розташованому всього в 300 км на південь від полярного кола.

Міністри фінансів "великої сімки" зібралися сьогодні на чергове засідання. На цей раз саміт G7 пройде в канадському містечку Ікалуіт, розташованому всього в 300 км на південь від полярного кола.

Фінансова влада індустріально розвинених держав не планує випускати комюніке за підсумками зустрічі. Однак експерти відзначають, що вони мають намір обговорити низку важливих питань, у тому числі реформу світового фінансового сектора і курси валют, повідомляє Reuters.

Одним із ключових питань, швидше за все, стане китайська валюта, яка в даний момент сильно недооцінена. Також досить актуальною залишаються проблема виходу світової економіки з рецесії і реформа фінсектора в США.

Міністр фінансів Японії Наото Кан повідомив, що міністри цілком можуть торкнутися питання недооціненості китайської національної валюти. Токіо влаштував би більш гнучкий курс китайського юаня, але в той же час японці рідко критикують Пекін. "Ми виходимо з того, що Японії вигідне стабільне зростання китайської економіки", - повідомив М.Кан.

Один високопоставлений французький чиновник повідомив, що цього разу міністри і глави ЦБ не планують "в'язнути" в переговорах, і саме з цієї причини не збираються випускати комюніке за підсумками зустрічі.

"Основна ідея цієї зустрічі - зібратися в вузькому колі і обговорити всі питання, що цікавлять нас", - сказав він.

У свою чергу представник канадської делегації зазначив, що "сімка" також планує обговорити подальше майбутнє групи, яка після фінансової кризи перестала користуватися колишнім впливом, поступившись своїм місцем G20.

Нагадаємо, що зустріч міністрів фінансів і голів Центробанків G7 відбудеться 5-6 лютого в канадському містечку Ікалуіт. Ніколи раніше представники "сімки" не збиралися в Арктиці. Ідея зібрати колег у поселенні Інуїтів (так у Канаді прийнято називати ескімосів) належить канадському міністру фінансів Джиму Флагерті.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся