ua en ru

G7: світове економічне зростання сповільнилося

Автор: RBC.UA
Міністри фінансів країн "великої сімки" (G7) зобов'язалися знайти спільні рішення для стимулювання економічного зростання, проте не зробили ніяких конкретних дій, щоб стабілізувати ситуацію на фінансових ринках, заспокоїти інвесторів і усунути загрозу кризи в Європі.

Міністри фінансів країн "великої сімки" (G7) зобов'язалися знайти спільні рішення для стимулювання економічного зростання, проте не зробили ніяких конкретних дій, щоб стабілізувати ситуацію на фінансових ринках, заспокоїти інвесторів і усунути загрозу кризи в Європі, передає Reuters.

"Не можна заперечувати очевидне: світове економічне зростання сповільнилося, значить, перед нами стоїть завдання дати координований спільний відсіч цій проблемі", - говориться в документі за підсумками зустрічі міністрів фінансів G7 в Марселі.
"Ми підтверджуємо наш загальний інтерес у стабільності міжнародної фінансової системи і фіксованості курсів валют", - свідчить документ.

Минула зустріч - спроба G7 заспокоїти фінансові ринки і подолати "кризу довіри" на тлі боргової кризи в Європі і невизначеності розвитку економіки США. "Нам треба буде пройти нелегкий шлях, реалізуючи проекти з бюджетного врегулювання і піклуючись про зростання економіки", - заявив міністр фінансів Франції Франсуа Баруен.

Варто зазначити, що за підсумками зустрічі жодних конкретних кроків з подолання кризи запропоновано не було. За словами Баруен, в першу чергу необхідно розуміти, що єдиного рішення для всіх країн немає і бути не може.

Зазначимо, що під час засідання "великої сімки" азіатські, європейські та американські фондові ринки завершили торги значним падінням. Причому біржі Європи та США відреагували на звістки про відставку представника ФРН в раді керуючих Європейського Центробанку (ЄЦБ) Юргена Штарка.

Нагадаємо, на початку серпня ц.р. представники "Великої двадцятки" (20 провідних світових економік, G20) пообіцяли вжити скоординованих заходів, спрямованих на нормалізацію ситуації на фінансових ринках, підтримання фінансової стабільності та економічного зростання. "Протягом наступних тижнів ми будемо тісно співпрацювати і приймемо необхідні рішення для забезпечення стабільності на фінансових ринках. Більш того, ми продовжимо активно працювати, щоб досягти конкретних результатів і досягти стабільного і збалансованого економічного зростання в контексті програми G20", - йшлося в поширеній заяві "Великої двадцятки".

Тоді ж група семи промислово розвинених держав (G7) повідомила, що має намір коррдинувати дії, щоб підтримати функціонування фінансових ринків, а також забезпечити фінансову стабільність та економічне зростання. США, Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія та Японія повідомили, що в число цих заходів входять спільні дії на валютних ринках, оскільки "безладні коливання ... негативно впливають на економічну та фінансову стабільність".

ЄЦБ також привітав обіцянку Франції та Німеччини про те, що фонд допомоги єврозони візьме на себе зобов'язання по викупу облігацій, коли почне працювати, що, імовірно, відбудеться в жовтні. Раніше Німеччина та Франція зробили спільну заяву, де говорилося, що Європейський фонд фінансової стабільності незабаром зможе купувати державні облігації обтяжених боргами країн - Італії, Іспанії, Греції та Ірландії.

Директор - розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард привітала це рішення. В офіційному повідомленні МВФ говорилося, що співпраця Європейського центрального банку, ФРН, Франції і G7 з цього питання допоможе повернути довіру і підтримає глобальне економічне зростання. Лагард підкреслила, що "виконання зобов'язань, взятих на себе урядами зони євро 21 липня 2011, і нещодавню угоду щодо скорочення фіскального дефіциту США в середньостроковій перспективі без підриву економічного зростання є вкрай важливими елементами фінансової стабільності".