G20 домовилися утриматися від конкурентної девальвації валют
Країни "великої двадцятки" зобов'язалися прийняти макроекономічні стратегії для зміцнення і зростання фінансових ринків, у тому числі за рахунок підвищення гнучкості валютного курсу. Про це йдеться в підсумковій декларації Сеульського саміту "великої двадцятки", повідомляє РБК.
У сеульському плані мова йде, зокрема, про "рух в напрямку визначених ринків систем валютних курсів, підвищення гнучкості валютного курсу, який би відбивав основні економічні принципи і утримувався б від конкурентної девальвації валют". "Розвинені економіки, в тому числі країни з резервною валютою, будуть уважно стежити за недопущенням різких коливань і безладних змін валютних курсів", - говориться в документі.
На думку членів "двадцятки", такі дії допоможуть знизити ризик зайвої волатильності потоків капіталу в країнах з економікою, що розвивається.
Також, лідери країн "великої двадцятки" схвалили угоду пл новим банківським стандартам капіталу і ліквідності. Нові стандарти зміцнять стійкість світової банківської системи шляхом поліпшення якості, підвищення обсягу та узгодженості банківського капіталу і ліквідності на міжнародному рівні. Зокрема, вони обмежують використання механізму левериджу, передбачають вирішення проблеми розбіжності вимог та зобов'язань за строками і встановлюють буферні резерви капіталу понад рівень мінімальних вимог, які можна використовувати у несприятливі періоди. Система нових стандартів включає гармонізований на міжнародному рівні коефіцієнт левериджу, який повинен доповнювати показники капіталу з урахуванням ризиків.
Також, країни "великої двадцятки" прийняли рішення щодо комплексного пакету реформ, що стосуються квот і системи управління в Міжнародному валютному фонді (МВФ). Ці реформи включають перерозподіл на користь динамічно зростаючих країн з ринком, що формується, що розвиваються, та недостатньо представлених країн часткою квот у розмірі понад 6% при збереженні кількості голосів найбідніших країн, роботу за яким країни G20 зобов'язуються завершити до щорічної зустрічі Ради керуючих МВФ в 2012 р.
Прийнято рішення про збільшення квот в 2 рази, з відповідним скороченням обсягу нових угод про позики (МСЗ), після вступу в силу домовленостей про збільшення квот при збереженні відносних часток учасників.
Країни-члени "великої двадцятки" домовилися продовжувати процес, спрямований на збільшення прав голосу і представництва країн з ринками, що формуються і країн, що розвиваються, в тому числі найбідніших країн, шляхом всебічного перегляду формули квот до січня 2013 р., щоб вона краще відображала економічну вагу країн, а також завершення наступного загального перегляду квот до січня 2014 р.
Також прийнято рішення збільшити представництво країн з ринками, що формуються і розвиваються країн у виконавчій раді МВФ за рахунок скорочення двох посад членів ради, займаних європейськими країнами з розвиненою економікою, а також створення можливостей призначення другого заступників виконавчого директора для всіх мультістранових дирекцій. Держави-члени вирішили перейти до повністю виборної виконавчій раді. При цьому вони мають намір зберегти розмір ради, який налічує 24 члени, а після завершення 14-го загального перегляду квот переглядати склад ради кожні вісім років.
"У поєднанні з вже прийнятої реформою прав голосу у Світовому банку ці заходи являють собою істотний прогрес у модернізації наших ключових міжнародних фінансових організацій", - говориться в документі. Міністрам фінансів і керуючим центральних банків держав-членів доручено продовжувати працювати над вирішенням усіх залишившихся питань реформи системи управління у Світовому банку і МВФ.
Раніше, лідери "великої двадцятки" (G20) схвалили південнокорейську ініціативу щодо створення глобальної мережі фінансової безпеки, повідомив журналістам у Сеулі помічник президента РФ Аркадій Дворкович. Він підтвердив, що в основу цієї системи будуть покладені механізми та ресурси МВФ.
Зокрема, пропонується посилити вже існуючий інструмент "гнучкої кредитної лінії" для країн з сильною економікою і створити новий інструмент "запобіжної кредитної лінії" для досить сильних країн, що зазнають економічних труднощів.
Очікується, що результатом саміту в Сеулі стане 3-5-річний план дій країн "двадцятки" з індивідуальними рекомендаціями для країн у сфері макроекономічної політики, які покликані забезпечити оптимістичний сценарій розвитку світової економіки.
Нагадаємо, 11 листопада ц.р. в столиці Південної Кореї Сеулі почав роботу саміт G20 - зустріч глав держав і урядів провідних держав світу.
Країни, що входять в G20, представляють 2/3 населення світу, 90% економічного потенціалу планети і 4/5 світової торгівлі. Вперше формат двадцятки був випробуваний на рівні міністрів фінансів ще в 1999 р., що стало реакцією на кризи в Азії, Росії і Бразилії. Восени 2008 р., після грандіозного банкрутства американського банку Lehman Brothers, для гасіння всесвітньої фінансової пожежі у Вашингтоні зібралися вже перші особи держав і урядів.