ua en ru

G20 мають намір підтримати докапіталізацію найбільших світових банків

Автор: RBC.UA
Міністри фінансів і глави центробанків провідних світових економік (G20) в ході своєї зустрічі в Парижі домовилися підтримати збільшення капіталів найбільших банків світу.

Міністри фінансів і глави центробанків провідних світових економік (G20) в ході своєї зустрічі в Парижі домовилися підтримати збільшення капіталів найбільших банків світу, передає Reuters.

Відповідний захід, наведений в проекті підсумкового комюніке "двадцятки", покликаний запобігти повторенню кризового сценарію, при якому урядам довелося рятувати фінансові інститути від банкрутства за допомогою коштів платників податків, а також стабілізувати фондові майданчики, знівелювавши ринкову волатильність.

Документ передбачає створення з 2016 р. додаткового капітального буфера, що варіюється від 1% до 2,5% від обсягу банківських активів, понад мінімум в 7%, затвердженого в минулому році для всіх банків. Як очікується, запропонована ініціатива торкнеться провідних світових фінансових організацій, що представляють важливість для глобальної фінансової системи (Global Strategically Important Financial Institution; G-SIFI), зокрема, американських Goldman Sachs і JPMorgan Chase, британського HSBC, а також німецького Deutsche Bank.

Крім того, пакет нових заходів передбачає розробку спеціальних антикризових планів для кожного великого банку, а також більш інтенсивний моніторинг їх фінансового стану.

Рада з фінансової стабільності (Financial Stability Board) G20 вже розробила критерії, за якими буде визначатися необхідність збільшення капіталу того чи іншого банку. Якщо б відповідний механізм впроваджувався сьогодні, він би торкнувся 28 банків, однак, на думку поінформованих джерел, за підсумками майбутнього саміту G20 у французьких Каннах, наміченого на 3-4 листопада ц.р., в цей список можуть потрапити близько 50 кредиторів.

За підсумками засідання в Парижі Рада також відзвітує перед міністрами фінансів і главами центробанків про роботу, присвяченої питанню так званого "тіньового банківського сектора"; в наступному році орган підготує рекомендації з регулювання цієї сфери.

Також фінансисти обговорять основні принципи фінансового захисту споживачів, ініціатором прийняття яких виступала Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Нагадаємо, ввечері в п'ятницю, 14 жовтня, міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's (S&P) знизило довгостроковий кредитний рейтинг найбільшого французького банку - BNP Paribas - на один щабель - з АА до АА-, прогноз залишений стабільним. Представник S&P оголосив у Парижі, що рейтинг BNP Paribas був знижений у зв'язку з сумнівами з приводу його ліквідності. За його словами, перевірка п'яти найбільших банків Франції показала, що існуючі ризики вищі, ніж передбачалося.

Раніше, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента швейцарського банку UBS c А + до А, прогноз по рейтингу - "стабільний".

Агентство також поставило на перегляд з "негативним" прогнозом рейтинги фінансової стійкості низки європейських і американських банків, таких як британський Barclays Bank, французький Societe Generale, швейцарський Credit Suisse Group, німецький Deutsche Bank і американські Bank of America і Morgan Stanley. У більшості випадків очікується пониження рейтингу на один ступінь, рідше - на дві.

Відзначимо, за останній тиждень міжнародні рейтингові агентства - Standard & Poor's (S&P) і Fitch Ratings - знизили кредитні рейтинги найбільших іспанських банків на тлі погіршення стану іспанської економіки.

Так, S&P знизило рейтинги десяти банків, включаючи два найбільші банки країни - Santander і BBVA. Аналітики агентства пояснюють своє рішення "погіршенням макроекономічного та фінансового середовища в Іспанії в короткостроковій перспективі, зокрема уповільненням економічного зростання, складною ситуацією на ринку нерухомості і нестабільністю на ринках цінних паперів". На думку експертів S&P, іспанські банки продовжать відчувати негативний впливу економічного дисбалансу як мінімум протягом наступних півтора року.

Тим часом, агентство Fitch знизило рейтинги шести іспанських банків. Рейтинги Banco Santander і Banco Bilbao Vizcaya Argentaria були знижені на один щабель - з АА до АА-.

Серед іншого, Fitch знизило рейтинги провідних банків Італії, включаючи один з найбільших банків країни Intesa Sanpaolo. Також Fitch поставило на перегляд рейтинг UniCredit.

Тижнем раніше міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинги великих італійських банків слідом за рішенням про зниження довгострокового суверенного рейтингу країни з рівня Аа2 до А2. Були знижені довгострокові рейтинги за борговими зобов'язаннями і депозитами таких великих фінансових організацій, як UniCredit (з Аа3 до А2) і Intesa (аналогічно з Аа3 до А2). Ряд інших італійських банків також зазнав зниження рейтингу на рівень від одного до трьох ступенів. Прогнози по рейтингах "негативні".