Г.Кернес переміг на виборах мера Харкова

На виборах мера Харкова переміг висуванець Партії регіонів, секретар Харківської міськради Геннадій Кернес.

На виборах мера Харкова переміг висуванець Партії регіонів, секретар Харківської міськради Геннадій Кернес. Про це повідомляє "5 канал" з посиланням на дані Харківської міської виборчої комісії, яка обробила 100% протоколів дільничних виборчих комісій.

За Г.Кернеса проголосували 30,09% харків'ян, за висуванця ВО "Батькивщина" Арсена Авакова - 29,46%. Таким чином розрив між основними конкурентами гонки склав 0,63%.

У свою чергу, представники кандидата на пост мера Харкова Арсена Авакова подали заяву до міської виборчої комісії з проханням перерахувати голоси на кількох десятках виборчих дільниць.

Сам же А.Аваков заявив, що має намір через окружний адміністративний суд домогтися, щоб Харківський міськвиборчком не оголошував офіційні результати виборів мера Харкова, і щоб підрахунок голосів був припинений. "Мій штаб зафіксував велику кількість порушень. Процедура підрахунку не витримує ніякої критики і, по суті, фальсифікує вибір харків'ян. Протоколи розходяться з тими результатами, які оприлюднив М.Добкін ... За нашими розрахунками, ми без сумніву виграли ці вибори, і за нашими розрахунками величина цієї перемоги була близько 4-5%", - сказав він.

Відзначимо, вчора в Харкові був проведений публічний підрахунок голосів в режимі он-лайн з використанням протоколів з "мокрими" печатками з усіх виборчих дільниць Харкова.

Вчора також голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін заявив, що на виборах мера Харкова переміг Геннадій Кернес з перевагою в 2726 голосів.

За словами М.Добкіна, за підсумками голосування Г.Кернес отримав 130 тис. 331 голос, Арсен Аваков - 127 тис. 605 голосів. Розрив склав 2 726 голосів, або 2,09%.

М.Добкін повідомив, що приніс з собою протоколи бюлетенів з мокрими печатками, і сказав, що такі ж документи є на руках і в А.Авакова.

Крім того, М.Добкін заявив, що з 136 місць у Харківській обласній раді Партія регіонів матиме 91. «Наші підрахунки дають нам сьогодні можливість вже точно уявити розклад сил в обласній раді. З 136 місць у обласній раді Партія регіонів отримає 91 місце і зможе самостійно сформувати більшість. Це значно покращений результат порівняно з виборами 2006 р. Тому що за підсумками 2006 р. ПР мала з 150-ти місць в обласній раді 84. Тобто тепер кількість місць зменшилася, а кількість депутатських мандатів у ПРполіпшилася», - сказав він.

З 35 партій, за словами М.Добкіна, до обласної ради пройшли п'ять. Крім того, за його словами, з 68 мажоритарних округів ПР здобула перемогу на виборах до обласної ради на 56. Це більше 80% голосів.

Також він повідомив, що зі 100 місць у харківській міськраді Партії регіонів отримає 69.

«За попередніми підрахунками, а я впевнений, що вони будуть на 99% близькі до реальних результатів, Партія регіонів зі 100 депутатських мандатів у міській раді отримає 69. По мажоритарних округах в Харкові Партія регіонів отримала підтримку 90% населення», - сказав М.Добкін.

Більшість, за його словами, ПР отримала у всіх міських радах Харківської обл. та в усіх районних радах. На думку М.Добкіна, повернення до змішаної системи голосування себе виправдало, «люди більш охоче голосували за тих конкретних людей, від яких можна вимагати виконання обіцянок».

В свою чергу, представник міжнародної організації "За справедливі вибори", міжнародний спостерігач з Німеччини Алекс Лур'є заявив, що вибори в Харківському регіоні пройшли досить демократично, спокійно і без суттєвих порушень.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся