ru ua

ФРС США: Необхідно жорсткіше регулювати великі фінустанови

Автор: RBC.UA
Всі великі фінансові компанії, а не тільки великі банки, мають бути суб'єктами більш значної регуляції, заявив голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке на з'їзді Незалежної об'єднання банкірів Америки в Орландо.

Всі великі фінансові компанії, а не тільки великі банки, мають бути суб'єктами більш значної регуляції, заявив голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке на з'їзді Незалежної об'єднання банкірів Америки в Орландо (Флорида), повідомляє Bloomberg.

Акціонерів і кредиторів не слід захищати від втрат, заявив голова ФРС США.

Б.Бернанке також заявив, що підтримка урядом великих комерційних фінансових установ нечесна, і її слід припинити при перегляді регуляторної політики після фінансової кризи, який став найгіршим з 1930-х рр.

"Нечесно, що доля світової економіки повинна бути так тісно пов'язана з добробутом нечисленних гігантських комерційних компаній", - заявив Бен Бернанке у промові в Орландо. - "Якщо ми не досягнемо нічого іншого в результаті кризи, ми повинні гарантувати, що ніколи не опинимося в такому положенні знову".

Нагадаємо, Конгрес США в даний час розглядає механізм поділу комерційних фінансових установ, які настільки великі чи так тісно пов'язані з іншими компаніями, що їхній крах може завдати шкоди фінансовій системі в цілому.

Відповідно до плану голови сенатського комітету з банкам Кристофера Додда, демократа з Коннектикуту, Федеральній установі страхування депозитів США необхідно дозволити ліквідувати велику компанію, після того, як колегія суддів суду з банкрутств визначить, що ця компанія неплатоспроможна. На це також повинні дати згоду ФРС і Міністерство фінансів США.