ru ua

ФРС США зберегла облікову ставку на рівні 0-0,25%

Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC).

Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC), що завершилося сьогодні.

Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.

ФРС відзначила, що базова ставка, швидше за все, буде залишатися "на винятково низьких рівнях" принаймні до середини 2015 р. ФРС утримує ключову ставку (так звану ставку по федеральних фондах) практично на нульовому рівні з грудня 2008 р.

За підсумками засідання 23-24 жовтня ФРС не прийняла нових рішень, водночас відзначивши, що продовжує стежити за розвитком економічної ситуації в країні. ФРС відзначила "помірне поліпшення" економічної ситуації в країні, зокрема, зниження рівня безробіття.

Читайте також: ФРС США оголосила новий раунд QE

Крім того, ФРС продовжить скуповувати забезпечені іпотекою цінні папери в обсязі 40 млрд дол. на місяць "до значного поліпшення прогнозу щодо ситуації на ринку праці".

В той же час, говориться у звіті, істотний ризик представляють такі проблеми, як боргова криза в Європі, а також положення справ на ринку нерухомості. Прогноз по довгостроковій інфляції "залишається сприятливим".

За збереження надм'якої грошово-кредитної політики проголосували 9 з 10 членів FOMC. Проти виступив президент Федерального резервного банку Річмонда Джеффрі Лекер, який не бачить необхідності утримувати ставки на мінімальному рівні протягом такого тривалого періоду (до середини 2015 р.).

Нагадаємо, у середині вересня ц.р. ФРС США оголосила новий раунд так званого "кількісного пом'якшення" (QE3), в рамках якого буде щомісяця купувати іпотечні облігації на 40 млрд дол. Крім того, ФРС продовжила очікуваний період збереження облікової ставки поблизу нуля до середини 2015 р.

З 2008 р. Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом'якшення, закачавши в фінансову систему 2,3 трлн дол. через покупку іпотечних облігацій, зобов'язань таких урядових агенцій, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. Ключова ставка ФРС утримується в діапазоні 0-0,25% з грудня 2008 р. За допомогою виключно м'якої грошово-кредитної політики ФРС сподівається поліпшити ситуацію на ринку праці, яка як і раніше далека від нормальної. Рівень безробіття в країні тримається вище 8% з початку 2009 р., в останні місяці зростання нових робочих місць серйозно сповільнився і просто не встигає за ростом населення.

Відзначимо, 11 жовтня ц.р. Голова ФРС з питань фінансового регулювання Деніел Тарулло вимагає від Конгресу ввести обмеження розміру банків США. Він пропонує визначити максимальну частку до ВВП країни максимального обсягу недепозитних зобов'язань банків. Окрім цього, Тарулло запропонував комісії з цінних паперів і бірж (SEC) посилити регулювання фондів грошового ринку.

Читайте також: ФРС США переглядає спосіб спілкування з ринками

В даний момент в США вже діє обмеження: в одному банку США не може бути зосереджено більше 10% загальних зобов'язань банківської системи. Причому зобов'язання банків, за винятком внесків, не можуть перевищувати суму в 1,3 трлн дол., або 2% ВВП. Раніше представники Демократичної партії США внесли на розгляд до Конгресу законопроект, згідно з яким банк не може зосереджувати обсяг зобов'язань більше 3% ВВП.

За оцінками експертів, якщо ініціатива Тарулло дістане схвалення в Конгресі в сукупності з пропозицією демократів, шість найбільших банків США за обсягом активів - JРМorgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs і Morgan Stanley - будуть розділені на дрібніші організації.