ua en ru

ФРС знизила прогноз зростання ВВП США в 2011 р. до 1,6-1,7%

Автор: RBC.UA
ФРС США дала більш песимістичний прогноз на перспективи відновлення економіки країни після кризи. За новими оцінками, до кінця 2011 р. економіка США виросте на 1,6-1,7%, а не на 2,7-2,9%, як прогнозувалося раніше в червні ц.р.

ФРС США дала більш песимістичний прогноз на перспективи відновлення економіки країни після кризи. За новими оцінками, до кінця 2011 р. економіка США виросте на 1,6-1,7%, а не на 2,7-2,9%, як прогнозувалося раніше в червні ц.р. Інформація про це опублікована у відповідній доповіді регулятора.

Прогнозуючи зміни ВВП на період до 2014 р., експерти також знизили свої прогнози: за новими оцінками, зростання в 2012 р. складе 2,5-2,9% (раніше прогнозувалося 3,3-3,7%), в 2013 р. - 3,0-3,5% (раніше 3,5-4,2%).

Крім того, згідно з новим прогнозом, рівень безробіття в США в кінці 2011 р. буде на рівні 9,0-9,1%. У червні ц.р. регулятор прогнозував, що цей показник складе 8,6-8,9%. Прогноз на наступні два роки становить: 2012 р. - 8,5-8,7% на 2013 р. - 7,8-8,2% проти раніше озвучених 7,8-8,2% і 7,0-7,5% відповідно.

Інфляція в 2011 р. очікується на рівні 2,7-2,9% проти 2,3-2,5%, які прогнозувалися раніше. Прогноз інфляції на 2012 р. знижений з 1,5-2,0 до 1,4-2,0, на 2013 р. прогноз не змінено.

У повідомленні говориться, що в III кварталі 2011 р. економіка США демонструвала зростання, але, на думку експертів ФРС, воно обумовлене тимчасовими факторами. Крім того, останні звіти свідчать про збереження великого обсягу безробіття, незважаючи на зусилля, яких докладають регулятори для її зниження. ФРС фіксує зниження рівня інфляції, яке відбулося на тлі часткового зниження цін на енергоресурси і ряд товарів широкого вжитку.

Для підтримки подальшого відновлення економіки і боротьби з інфляцією комітет у рамках рішення, прийнятого у вересні ц.р, продовжить збільшувати обсяг заміщення короткострокових паперів довгостроковими. Поряд з цим комітет продовжить перегляд своїх боргових активів з переведенням їх з державних цінних паперів в іпотечні цінні папери з їх подальшою пролонгацією і продажем на аукціоні.

Підкреслюється, що основна робота комісії спрямована на відновлення економіки країни шляхом використання різних інструментів боротьби з безробіттям у контексті збереження цінової стабільності.

Як повідомлялося, глава ФРС Бен Бернанке вважає, що американському Центробанку, можливо, доведеться пом'якшити економічну політику в подальшому, якщо інфляція або інфляційні очікування різко знизяться. Бернанке дав зрозуміти, що готовий ширше використовувати нетрадиційну політику, якщо зростання економіки як і раніше буде анемічним. У той же час він попередив, що надто швидкі дії можуть послабити економіку.

Відзначимо, 21 вересня повідомлялося, що ФРС США скоректує свій портфель цінних паперів, підвищивши частку облігацій з більш тривалими термінами обігу.

Американський Центробанк має намір до кінця 2012 р. придбати казначейські облігації США на суму 400 млрд дол, термін погашення яких настає через 6-30 років, і продати такий же обсяг казначейських облігацій, до погашення яких залишається не більше трьох років. Ця програма націлена на зниження довгострокових процентних ставок і подальше полегшення фінансових умов в економіці. Крім того, ФРС оголосила про додаткові заходи підтримки іпотечного ринку, який ніяк не може вийти з кризи.

Відзначимо, за попередніми даними, ВВП США в III кварталі 2011 р. виріс на 2,5% порівняно з попереднім кварталом в перерахунку на річний темп (annual rate).

Основним драйвером економічного зростання в липні-вересні ц.р. виступило особисте споживання. Споживчі витрати зросли на 2,4% (найвищий показник з початку року), помітно прискорившись порівняно з II кварталом, коли витрати споживачів зросли лише на 0,7%. Споживчі витрати внесли 1,72 процентного пункту в показник росту ВВП за III квартал, що також є найвищим показником з початку року.

Капіталовкладення бізнесу в III кварталі збільшилися на 16,3% - у порівнянні зі зростанням на 10,3% в попередньому кварталі. Зокрема, витрати на обладнання і програмне забезпечення підскочили на 17,4% (у II кварталі показник зріс лише на 6,2%).

Товарно-матеріальні запаси приватних підприємств за минулий квартал зросли на 5,4 млрд дол. (найнижчий приріст після IV кварталу 2009 р.). У попередньому кварталі ділові запаси збільшилися на 39,1 млрд дол. Фактор зміни ділових запасів "забрав" від зростання ВВП 1,08 процентного пункту. Кінцеві продажу в економіці, тобто ВВП без урахування зміни товарно-матеріальних запасів бізнесу, зросли на 3,6%, що вказує на фортеця внутрішнього попиту.

Зазначимо, перша оцінка Бюро економічного аналізу при Міністерстві торгівлі США по зростанню ВВП країни зазвичай є неточною. Так за підсумками перегляду темпів зростання ВВП США за підсумками II кварталу 2011 р. були опубліковані оцінки в бік зниження. За даними Бюро економічного аналізу країни, американська економіка зросла за звітний період (в перерахунку на річні темпи) всього лише на 1%, тоді як попередні дані свідчили про темпи зростання економіки в 1,3%.

Нагадаємо, за уточненими даними, ВВП США в реальному вираженні в I кварталі 2011 р. порівняно з попереднім кварталом виріс на 1,8%. Аналітики чекали, що ВВП в I кварталі 2011 р. зросте на 2,1%. Попередні дані свідчили про темпи зростання економіки в 1,8%.