ФРС знизила прогноз зростання ВВП США з 2,4% до 1,9%

Середа 11 липня 2012 22:49
Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) США знизила прогноз по темпах зростання американської економіки з 2,4% до 1,9%. Про це йдеться в опублікованих сьогодні "хвилинах" ФРС - звіті про засідання організації 19-20 червня 2012 р.

Федеральна резервна система (ФРС) США знизила прогноз по темпах зростання американської економіки з 2,4% до 1,9%. Про це йдеться в опублікованих сьогодні "хвилинах" ФРС - звіті про засідання організації 19-20 червня 2012 р. ФРС прогнозує, що рівень безробіття, який зараз становить 8,2%, буде скорочуватися. Однак зростання зайнятості буде вкрай незначним.

Облікова ставка буде залишена на рівні від 0 до 0,25% для стимуляції активнішого економічного зростання. При цьому рівень інфляції має скласти 2%. Очікується, що подібний рівень облікової ставки та інфляції збережеться в середньостроковій перспективі, тобто до 2014 р.

У звіті також наголошується, що частина керівництва ФРС висловилася за запуск стимулюючої програми для скорочення безробіття і зростання економіки. При цьому їхні колеги погодилися з можливістю стимулювання економіки в тому випадку, якщо інфляція буде нижче запланованої позначки, а також буде існувати значний ризик рецесії.

ФРС має намір здійснювати обмін облігацій Скарбниці США в розмірі близько 44 млрд дол. щомісяця. Акція буде спрямована на викуп довгострокових облігацій замість короткострокових. Всього на ці цілі буде витрачено 267 млрд дол.

Серед зовнішніх загроз економіці США були відзначені криза в єврозоні та уповільнення економічного зростання в світі. При цьому в звіті підкреслюється, що ступінь уразливості економіки і фінансової системи США від подій в ЄС у середньостроковій перспективі зросла.

Наступна зустріч керівників ФРС призначена на 31 липня - 1 серпня 2012 р.

Нагадаємо, 20 червня ц.р. ФРС знову підтвердила намір утримувати поточну ставку як мінімум до кінця 2014 р. Також ФРС збільшила обсяг програми Operational Twist, який становив 400 млрд дол., на 267 млрд дол. Одночасно термін дії програми продовжується до кінця 2012 р. Раніше планувалося, що вона закінчиться в червні поточного року. Таким чином, ФРС повинна придбати у скарбниці США довгострокові державні папери на суму 667 млрд дол. і продати короткострокові бонди на таку ж суму. Раніше президент Федерального резервного банку Чикаго Чарльз Еванс в інтерв'ю американській пресі натякнув, що ФРС США слід було б продовжити програму Twist.

Нещодавно ФРС США опублікувала звіт про економічну ситуацію в 12 банківських округах США за три місяці. Згідно з цим звітом, з квітня по травень 2012 р. економіка США "показала тенденцію до помірного зростання", тоді як у попередньому звіті за I квартал ц.р. зростання економіки країни оцінювалося як "невисоке". Валовий внутрішній продукт (ВВП) США в I кварталі 2012 р. порівняно з попереднім кварталом виріс на 1,9% в перерахунку на річні темпи.

Раніше міністр фінансів США Тімоті Гайтнер і голова ФРС Бен Бернанке неодноразово заявляли, що, незважаючи на всі проблеми, які американська економіка відчуває, є позитивні сигнали, які можуть свідчити про її швидкий вихід зі ступору. В останній версії доповіді World Economic Outlook Міжнародного валютного фонду, МВФ підвищив прогноз зростання світової економіки на поточний рік на 0,2 п.п. до 3,5%, на 2013 р. - до 4,1%, але попередив, що ризики залишаються і процес відновлення все ще дуже непевний.
ФРС з осені 2011 р. проводить програму стимулювання під назвою "Операція Твіст". Вона полягає в продажу короткострокових боргових паперів Мінфіну США і покупці на виручені кошти US Treasuries з довшим терміном обігу. Обсяг програми, як підтвердив комітет, складає 400 млрд дол.

У грудні ФРС США оприлюднила план посилення політики у фінансовій системі. Відомство озвучило загальний план посилення вимог до найбільшим американським банкам у спробі зміцнити фінансову систему проти майбутніх криз. Заходи ФРС, необхідність в яких прописана в законі Додда-Франка про фінансовий нагляд, включають нові правила для капіталу та ліквідності банків і будуть реалізовані в два етапи.

В основі першого етапу лежить план стрес-тестів, оголошений ФРС ще в листопаді. Результати останнього стрес-тесту продемонстрували здоров'я банківської системи США. У доповіді ФРС наголошується, що 15 з 19 банків мають достатній ресурсами, щоб впоратися з важкими ситуаціями, навіть враховуючи можливий зворотний викуп акцій або зростання дивідендів. Найгірші результати показали чотири великих американських фінансових інститути - Citigroup, Ally Financial, MetLife, SunTrust. Тест імітував рівень безробіття в 13%, 21-відсоткове зниження цін на житло, 50-відсоткове падіння цін на акції.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся