ua en ru

ФРН готова підтримати Україну в питанні зближення з ЄС

Автор: RBC.UA
У Німеччині напередодні візиту Президента України Віктора Януковича до Берліна висловлюють готовність підтримати процес зближення Києва з ЄС. Проте для цього Україна повинна наблизитися до європейських стандартів.

У Німеччині напередодні візиту Президента України Віктора Януковича до Берліна висловлюють готовність підтримати процес зближення Києва з ЄС. Проте для цього Україна повинна наблизитися до європейських стандартів. Таку думку висловив посол ФРН в Україні Ханс-Юрген Хаймзет, передає Deutsche Welle з посиланням на "Комерсант-Україна".

Посол відзначив, що під час переговорів з В.Януковичем будуть обговорені три комплекси тем. "Перший - розвиток взаємин України і ЄС, підготовка угод про вільну торгівлю і про асоціацію. Другий - у Німеччині цікавляться, чи будуть продовжені процеси демократизації. І третє - ми очікуємо нових імпульсів для розвитку двосторонніх економічних відносин", - повідомив Ханс-Юрген Хаймзет .

У відповідь на запитання, чи має намір Німеччина розблокувати надання Києву перспективи членства в ЄС у новій угоді про асоціацію, посол ФРН заявив, що "зараз не час говорити про це". Він висловив надію на те, що Україна продовжить рух до Євросоюзу. Зокрема, країні необхідно поліпшити якість життя, наблизитись до європейських стандартів, і тільки потім слід задавати подальші питання.

Готовність Німеччини сприяти Україні на шляху зближення з Європейським Союзом підтвердив і депутат бундестагу від ХДС, член німецько-української міжпарламентської групи Карл-Георг Вельман. Він назвав майбутній візит Віктора Януковича у ФРН важливою подією для обох сторін. Крім того політик повідомив, що на переговорах у Берліні будуть обговорюватися, зокрема, перспективи поглиблення відносин між Німеччиною та Україною. Київ також може розраховувати на підтримку Берліна у візовому питанні, відзначив німецький депутат.

Нагадаємо, 9 липня ц.р. Президент ЄС Герман Ван Ромпей під час зустрічі з прем'єр-міністром України М.Азаровим заявив, що переговори щодо Угоди про асоційоване членство України в Європейський Союз (ЄС), щодо зони вільної торгівлі та безвізового режиму між Україною та ЄС відбуваються динамічно і результати можуть з'явитися на саміті Україна-ЄС у листопаді 2010 р.

У свою чергу М.Азаров наголосив, що українська сторона зацікавлена, щоб це дійсно була угода про вільну торгівлю, щоб Україна не стикалася з різними обмеженнями, квотами, як це є зараз.

Раніше 20 червня ц.р. віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тігіпко заявив, що не бачить радикальних перешкод на шляху до більш тісної інтеграції України з ЄС.

18 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що Головною стратегічною метою України була, є і буде інтеграція до ЄС. За словами Президента, євроінтеграційні реформи в Україні почнуться в 2010 р.

Відзначимо, 17 травня ц.р. верховний представник Європейської Комісії із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон заявила, що угода про асоціацію між Україною і ЄС може бути підписана вже до кінця нинішнього року. К.Ештон сказала, що укладення угоди про асоціацію дасть до того ж, можливість створити зону вільної торгівлі між ЄС і Україною. Представниця Єврокомісії стверджує, що тісна політична та економічна інтеграція Брюсселя та Києва відкриє європейський ринок для українських товарів.

«Угода про асоціацію» визначає не тільки юридичні відносини України та Євросоюзу, а й спонукає Україну до соціальних і економічних реформ. Ним передбачається співробітництво сторін щодо широкого спектру питань, в основному в галузі економіки. Головний компонент цієї угоди - створення зони вільної торгівлі. Укладення угоди про асоційоване членство наблизить Україну до підписання договору про умови вступу України в ЄС.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися «Угода про асоціацію».