ua en ru

Freedom House: В Україні утискають політичні права

Автор: RBC.UA
Організація Freedom House понизила рейтинг політичних прав в Україні на один пункт - з трьох до чотирьох. Про це йдеться в доповіді організації "Свобода у світі 2012", опублікованій на сайті Freedom House.

Організація Freedom House понизила рейтинг політичних прав в Україні на один пункт - з трьох до чотирьох. Про це йдеться в доповіді організації "Свобода у світі 2012", опублікованій на сайті Freedom House.

"Український рейтинг політичних прав знижено з 3 до 4 намаганнями влади придушити опозицію, включаючи політизоване використання судів, утиск ЗМІ а також застосування сили при розгоні демонстрацій", - говориться в звіті.

Також у звіті сказано, що рейтинг України постраждав "у зв'язку з діями Президента Віктора Януковича, який намагається придушити опозицію за допомогою різних антидемократичних заходів, у тому числі переслідуючи політичного лідера і колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко".

В іншому рейтинг України, згідно зі звітом Freedom House, не змінився: Україна - частково вільна країна, рівень політичних свобод - на рівні 4.

Цей рейтинг Україні присвоїли в січні. Тоді 87 держав світу організація визнала "вільними". Також зафіксовані зміни в ряді країн, де ситуація з політичними і громадянськими свободами в 2011 р. погіршилася, в числі країн - Україна, Казахстан і Азербайджан, а також Іран, Бахрейн, Сирія, Саудівська Аравія, а також Угорщина. Україна з групи "вільних" країн переведена в групу "частково вільних".

Також в січні правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала щорічний звіт присвячений захисту прав людини в усьому світі. В Україні відзначили підірвану довіру до судів, корупцію і зростаючий тиск на ЗМІ. У Human Rights Watch зазначали, що в 2011 р. Україна здійснила певні реформи, покликані полегшити асоціації з ЄС, а також прийняла нові закони про доступ до інформації та захисту біженців.

Одночасно правозахисники відзначили і ряд негативних тенденцій. По-перше, цей ув'язнення екс-глави уряду Юлії Тимошенко, а також арешт і суд над деякими іншими колишніми членами уряду, що "підірвало впевненість у незалежності судочинства".
У серпні минулого року представники правозахисної організації "Freedom House", і Атлантичної ради США навіть писали Президенту Україну Віктору Януковичу відкритого листа, де висловили стурбованість ситуацією з правами людини в Україні.

Президент "Freedom House" Девід Кремер, віце-президент Атлантичної ради Деймон Вілсон і співробітник ради Роберт Нурік писали, що досягненням Януковича загрожує небезпека, якщо: "Ви і ваш уряд не припините нехтувати правами людини і демократичними принципами".

Перед тим як написати лист правозахисники констатували зосередження влади в руках Партії регіонів, вибіркове правосуддя, втручання СБУ в політичне життя, тиск на незалежні медіа.

Також нагадаємо, в червневому звіті «Нації в дорозі» Freedom House, зазначалося, що в Україні - ключовій державі для регіону «відбулося зниження демократичних показників» по ​​п'яти з восьми пунктів.

27 квітня Freedom House опублікував звіт про стан демократії та дотримання прав людини в Україні, в якому зазначалося, що за перший рік президентства Віктора Януковича, Україна стала менш демократичною.

Крім того, в січні у власному рейтингу Freedom House змінив статус України з «вільної» на «частково вільну». Після цього МЗС попросило Freedom House допомогти владі "зміцнити" демократію в країні.