Франція заявила про готовність брати участь у військовій інтервенції в Малі

Військова інтервенція в Малі неминуча. Про це заявив міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан. Він зазначив, що Франція готова підтримати силове вирішення питання.

Військова інтервенція в Малі неминуча. Про це заявив міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан, передає телеканал Al-Arabiya. Він зазначив, що Франція готова підтримати силове вирішення питання.

У той же час Дріан уточнив, що Франція не має наміру брати на себе ініціативу в цій ситуації і участь французьких сил у військових операціях буде тільки допоміжною.

"У наші завдання не входить виявляти військову ініціативу в Малі. Франція вважає, що ініціатива повинна виходити від регіонального блоку західноафриканських держав ЕКОВАС і, можливо, Африканського союзу. Франція підтримає збройне втручання, як і, сподіваюся, Європейський Союз", - зазначив Дріан.

Глава французького Міністерства оборони також висловив свою стурбованість ситуацією в західноафриканській державі. "Ми повинні не допустити перетворення Малі в Сахелістан", - сказав Дріан.

Нагадаємо, що на підтримку збройного втручання в ситуацію в Малі виступив президент Кот д'Івуару Алассан Уаттара, який в даний час очолює блок ЕКОВАС. За його словами, інтервенція може початися вже в найближчі кілька тижнів. ЕКОВАС розраховує отримати від Франції технічну та логістичну підтримку.

В березень 2012 р. сепаратисти-туареги і ісламісти захопили північ Малі, де оголосили про створення держави Азавад. Світова спільнота не визнала нову державу. Під контролем ісламістів зараз перебувають три ключові міста - Тімбукту, Гао і Кидаль. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся