Франція виступає за створення уряду єврозони
Франція хоче побачити створення уряду єврозони протягом двох років для того, щоб допомогти регіону вийти з економічного спаду. Про це заявив Президент Франції Франсуа Олланд (на фото), передає телеканал "Росія 24".
"Цей економічний уряд обговорюватиме основні політичні і економічні рішення, які мають бути прийняті державами-членами, гармонізацію податкової політики, почне боротьбу з податковим шахрайством", - сказав Олланд на прес-конференції в Парижі.
Пропозиція Франції також передбачає глибоку фінансову інтеграцію між країнами єврозони із загальним бюджетом і повноваженнями випуску облігацій.
Читайте також: Європейці втрачають віру в Євросоюз, - опитування
Країни єврозони взяли на себе зобов'язання по забезпеченню тіснішої координації бюджетної політики для виходу з боргової кризи. Вони також погодилися дати ЄЦБ можливість контролювати більшу частину банківського сектору єврозони. Цю роль регулятор почне виконувати з 2014 р.
Але перспективи глибшої інтеграції виглядають слабкими, принаймні в найближчій перспективі. Національні уряди не можуть домовитися щодо створення банківського союзу та інших ініціатив, а Німеччина взагалі навряд чи погодиться з будь-яким запропонованим нововведенням напередодні виборів, які повинні пройти у вересні.
Німеччина також виступає проти єдиних боргових зобов'язань єврозони. Окрім цього, країни єврозони не прийшли до єдиної думки щодо введення податку на фінансові операції на початку цього року. Тільки 11 з 17 країн підтримали цю ідею.
Читайте також: Меркель про інтеграцію всередині ЄС - останнє слово має бути за Європою, а не за окремими країнами
Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що країни єврозони мають бути готові поступитися контролем над певними питаннями європейським інститутам. "Нам вдається знаходити загальні рішення в кризових умовах. Але як тільки ситуація трохи нормалізується - багато країн говорять про те, що хочуть проводити самостійні рішення. Я думаю, людям треба бути готовими до того, що в певних сферах останнє слово буде не у окремих країн, а у Європи. Інакше ми не зможемо продовжувати побудову тісніших відносин. Мова не йде про те, що країнам доведеться повністю відмовитися від свого суверенітету. Проте у нас мають бути чіткі і дієві механізми для ухвалення рішень з певних питань. Зараз ми швидше спостерігаємо хаос", - сказала Меркель.
Нагадаємо, найбільш принциповим опонентом усередині ЄС канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка виступає за повнішу інтеграцію країн блоку, є прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон. Британський лідер вважає, що Євросоюзу слід змінити інституційну структуру так, щоб дозволити Великобританії і будь-якому іншому членові ЄС не слідувати в обов'язковому порядку всім рішенням, що приймаються в Брюсселі.
Читайте також: У Великобританії представлений законопроект про референдум з приводу виходу з ЄС
За його словами, ЄС необхідна нова угода до того, як британські виборці повинні будуть відповісти на питання про майбутні відносини їхньої країни з Брюсселем. Прем'єр-міністр заявив, що кращим варіантом для Британії стало б "членство в реформованому Європейському Союзі". Проте Німеччина і Франція чинять опір планам Великобританії реформувати Європейський Союз.