ua en ru

У Франції податкових ухильників хочуть карати позбавленням волі

Автор: RBC.UA
Французький уряд планує підвищити ефективність боротьби з ухиленням від сплати податків і може посилити санкції, застосовувані до неплатників. Про це заявив міністр фінансів Франції П'єр Московічі.

Французький уряд планує підвищити ефективність боротьби з ухиленням від сплати податків і може посилити санкції, застосовувані до неплатників. Про це заявив міністр фінансів Франції П'єр Московічі (на фото), повідомляє "Росія 24".

"Посилити податкове адміністрування ... впроваджувати нові засоби для проведення досліджень, переконатися, що є судді, які можуть працювати з цих питань, поліпшити співпрацю між судовими відомствами та Міністерством фінансів ... і посилити санкції проти ухиляються від сплати податків", - оголосив Московічі про плановані заходи під час виступу на французькому радіо RMC.

Більш жорсткі санкції можуть включати додаткові податки в розмірі 60% на незадекларовані рахунки в закордонному банку, а також може бути введено тюремне ув'язнення для неплатників.

Читайте також: Офшори на Британських Віргінських островах потрапили під приціл світових ЗМІ через витік

У 2012 р. боротьба Франції проти ухилення від сплати податків принесла країні 18 млрд євро, з яких 5 млрд євро - це штрафи. Цей показник на 2 млрд євро більше, ніж торік.

Міністр бюджету Франції Бернар казенними в інтерв'ю французькій газеті Le Parisien заявив, що неплатникам може загрожувати до семи років позбавлення волі.

Декількома днями раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон закликав заморські володіння Великобританії посилити боротьбу з ухилянням від сплати податків.

На думку Кемерона, заморські володіння Великобританії мають право встановлювати низькі податки, однак податкові правила повинні бути справедливими, а належні податки - дійсно стягуватися. Він закликав ці території здійснювати більш повний обмін податковими даними і повідомляти інформацію про майно різних компаній. Нагадаємо, шість британських офшорів пообіцяли автоматично передавати інформацію про банківські вклади регуляторам Великобританії, Франції, Італії, Іспанії та Німеччини.

Читайте також: Єврокомісія готує законопроект про розкриття банківської таємниці

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія готує законопроект про створення єдиної бази даних, в якій будуть міститися не тільки імена вкладників і назви компаній, але і належні їм дивіденди, відсотки за вкладами та інші доходи. Єврокомісії припала до душі ініціатива про обмін банківськими даними п'яти країн ЄС (Великобританії, Франції, Італії, Німеччини та Іспанії).

Комісар ЄС з питань оподаткування Альгідрас Шемету пообіцяв країнам-учасницям представити нову угоду про співпрацю в рамках усього Союзу вже протягом найближчих місяців. Йдеться, зокрема, йде про створення системи автоматичного обміну даними, яка дозволить отримувати повну інформацію про вклади, включаючи їх інвестиційний дохід. Такий захід дозволить Брюсселю стежити не тільки за індивідуальними вкладниками, а й за найбільшими інвестиційними та хеджевимі фондами.

Читайте також: Країни ЄС поділяться інформацією про банківські рахунки податкових ухильників

Податкові гавані потрапили під більш пильну увагу після того, як у квітні стався витік інформації, розкрила особистості тисяч податкових ухильників по всьому світу.

У квітні Британська Guardian опублікувала результати розслідування Міжнародного консорціуму журналістів (International Consortium of Investigative Journalists - ICIJ). Як повідомляється, у розпорядження міжнародних ЗМІ потрапили понад 2,5 мільйони файлів у вигляді електронного листування, а також інших документів, які стосуються понад 120 тис. компаній, зареєстрованих в офшорній зоні на Британських Віргінських островах.