ua en ru

Франція вимагає переглянути політику конфіденційності Google і загрожує штрафами

Автор: RBC.UA
Політика конфіденційності інтернет-компанії Google не відповідає французьким законодавством і повинна бути переглянута протягом трьох місяців, заявив французький правовий регулятор CNIL. 

Політика конфіденційності інтернет-компанії Google не відповідає французьким законодавством і повинна бути переглянута протягом трьох місяців, заявив французький правовий регулятор CNIL. Про це повідомляє служба BBC.

В іншому випадку, зазначає регулятор, компанії доведеться виплатити штраф - спочатку в розмірі 150 тис. євро, а якщо зміни не підуть і після цього, то вдвічі більший.

Як заявили в CNIL, аналогічний ультиматум інтернет-гігантові в найближчі тижні висунуть в Іспанії, Великобританії, Німеччини, Італії та Нідерландах. Занепокоєння європейських регуляторів викликає підхід компанії до збору особистих даних користувачів.

У березні минулого року Google вирішив збирати дані про користувачів практично з усіх своїх 60 сервісів, включаючи пошту Gmail, відеосервіс YouTube і соціальну мережу Google+, щоб скласти "більш повний портрет користувача".

У ЄС зажадали, щоб компанія інформувала користувачів про те, які саме дані про них вона збирає і як їх використовує.

А на початку червня 2013 Федеральний суд США зобов'язав Google видавати ФБР дані користувачів без попереднього отримання ордера. Таким чином, ФБР отримало право направляти телекомунікаційним компаніям листи-вимоги, не чекаючи рішення суду, якщо конфіденційні дані можуть мати значення в ході розслідування справи, що стосується державної безпеки.

Нагадаємо також, що нещодавно в США розгорівся скандал, пов'язаний зі стеженням американських спецслужб за громадянами. В американській пресі були опубліковані журналістські розслідування, в яких йшла мова про те, що разведсообщество США може отримати доступ до серверів провідних комп'ютерних та інтернет-компаній, включаючи Google, Apple і Yahoo!. Джерелом витоку даних про стеження спецслужб США за користувачами Інтернету виявився 29-річний Едвард Сноуден, останні чотири роки був технічним співробітником Агентства національної безпеки. Дія секретної програми PRISM будувалося на основі Закону про контроль за діяльністю іноземних розвідок (FISA) і Protect America Act (PAA), який розв'язав силовикам руки і дозволяв вести стеження за іноземцями за межами США без санкції суду.

Пізніше американські спецслужби визнали існування даної програми, проте запевнили, що стеження велося з дозволу суду. Витік у ЗМІ даних про програму PRISM вони назвали "сумним і гідним осуду" актом, який підриває безпеку країни. За допомогою секретної програми, запевняють спецслужби, вдалося запобігти десятки потенційних терактів у Сполучених Штатах. За останніми даними запобігли більше 50 нападам у тому числі за межами США.