Франція сьогодні обирає Президента

Сьогодні, 6 травня 2012 р., у Франції відбудеться другий, вирішальний тур президентських виборів, за підсумками якого стане відоме ім'я майбутнього глави держави. За результатами першого туру виборів, який відбувся 22 квітня, кандидат від партії соціалістів Олланд лідирує з результатом у 28,63% голосів. Чинний Президент Франції Ніколя Саркозі набрав 27,08% голосів.

Сьогодні, 6 травня 2012 р., у Франції відбудеться другий, вирішальний тур президентських виборів, за підсумками якого стане відоме ім'я майбутнього глави держави. За результатами першого туру виборів, який відбувся 22 квітня, кандидат від партії соціалістів Олланд лідирує з результатом у 28,63% голосів. Чинний Президент Франції Ніколя Саркозі набрав 27,08% голосів.

В зарубіжних департаментах Франції голосування вже розпочалося, виборчі дільниці відкрилися також в посольствах французької республіки. Дострокове голосування пройде на островах Мартініка і Гваделупа у Карибському морі, острові Реюньон в Індійському океані та інших заморських територіях Франції.

Виборчі дільниці в континентальній Франції відкрилися о 8:00 за місцевим часом (9:00 за Києвом) і працюватимуть до 18:00 (19:00 за Києвом), а у великих містах - до 20:00 (22:00 за Києвом ). Перші приблизні результати голосування очікуються пізно ввечері 6 травня ц.р.

Напередодні другого туру виборів на поспду президента Франції розрив між Олландом та чинним президентом-консерватором  Саркозі скоротився до 4%. Раніше опитування респондентів показували, що розрив між кандидатами варіюється в межах від 6 до 10% на користь Олланда.

На думку політологів, це найбільше досягнення такого роду, якого домагався чинний президент після остаточного оголошення результатів першого туру голосування. Зокрема, за даними організації Ifop-Fiducial, зараз за Олланда готові віддати свої голоси 52% респондентів, за його конкурента - 48%. Всього в опитуванні, що проходило з 1 по 4 травня ц.р., брали участь 1 тис. 225 осіб.

Головна політична "інтрига", на основі якої зараз побудована риторика кожного з кандидатів, стосується питання - кому дістануться голоси Марін Ле Пен, яка вибула в першому турі. Справа в тому, що спільної кількості цих голосів вистачить для перемоги будь-якого з кандидатів. Сама Ле Пен,виступаючи перед своїми прихильниками, оголосила, що опустить в урну порожній бюлетень, і закликала її виборців голосувати на власний розсуд.

Напередодні виборів чинний голова держави закликав своїх прихильників мобілізуватися і вибрати "сильну Францію". Олланд же підкреслив необхідність економічного зростання, а не строгих заходів економії для вирішення фінансових проблем країни. Олланд виступає противником заходів по скороченню державних витрат. Його програма передбачає підвищення податків для заможних громадян і великих компаній, а також збільшення фінансування державного сектора економіки.

Популярність Саркозі зараз знаходиться на дуже низькому рівні. Намагаючись заробити собі очки, він в останній місяць посилив антиіммігрантську риторику, виступивши за обмеження припливу іноземців, а також за урізання для них соціальних пільг. Експерти відзначають, що такі висловлювання йдуть чинному главі Франції тільки на шкоду, тому що виборці розуміють, що політик робить це заради підвищення електоральної привабливості. Нагадаємо, головним передвиборчим обіцянкою Саркозі є досягнення Францією бездефіцитного бюджету до 2016 р., в той час як Олланд обіцяє підтримку рядовим французам, критикуючи діючого Президента за близькість до великого бізнесу. Саркозі звинувачують у високому рівні безробіття і відсутності росту економіки. Головними передвиборними обіцянками чинного президента стало досягнення Францією бездефіцитного бюджету до 2016р. і можливе введення протекціоністських заходів в економіці. Крім того, він обіцяв посилити міграційні правила.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся