ua en ru

Франція відкликала посла з Сирії

Автор: RBC.UA
Франція відкликала свого посла в Сирії після ескалації насильства в країні, заявив міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе, повідомляє ВВС.

Франція відкликала свого посла в Сирії після ескалації насильства в країні, заявив міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе, повідомляє ВВС.

"Нові спалахи насильства відбуваються (у Сирії), і це привело до завершення (консульських) місій в Алеппо і Латакії та відкликання посла в Париж", - заявив Жюппе.

Нині Франція разом з Лігою арабських держав (ЛАД) працює над створенням проекту резолюції щодо Сирії у Генасамблеї ООН.

Франція не перша країна, яка відкликає свого дипломата з Сирії. У жовтні США відкликали посла Роберта Форда, якого місцева влада звинувачувала у втручанні у внутрішні справи країни. Його відкликали з побоювань за його безпеку. Слідом за цим Сирія відкликала свого посла в США.

Останнім часом Сирія знову стала об'єктом підвищеної уваги, на тлі нових санкцій ЄС, призупинення членства країни в ЛАД і безперервного насильства.

Вчора повідомлялося, що влада Сирії звільнили 1 тис. 180 затриманих в ході останніх подій в країні.
Раніше міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз заявив журналістам, якщо влада Сирії продовжать нинішній курс, то, можливо, Туреччині доведеться переглянути рішення щодо поставок електроенергії. Анкара вперше настільки різко висловила свою позицію проти Президента Сирії Башара Асада.

Вчора сирійська опозиція відмовилася від переговорів з Асадом, сили якого вже протягом кількох місяців придушують антиурядові демонстрації.

Напередодні, Король Йорданії Абдалла заявив, що Президент Сирії Башар Асад повинен піти зі своєї посади. За словами короля, ситуація в Сирії викликає серйозне занепокоєння в усьому регіоні. Король Йорданії вважає, що ситуація може змінитися лише шляхом широких політичних реформ. Він став першим арабським лідером, який закликав Асада піти у відставку.

Нагадаємо, 14 листопада ц.р. Європейський союз посилив санкції відносно Сирії, додавши до "чорного списку" імена 18 сирійських чиновників і довівши його, таким чином, до 74 осіб.

Нові санкції ЄС запровадив після того як Ліга арабських держав призупинила членство Сирії в організації до того моменту, поки в цій країні не буде припинено кровопролиття. Сирія це рішення розкритикувала. На думку Дамаска, воно означає, що організація відмовляється від можливості брати участь у врегулюванні ситуації в Сирії. Навпаки, схвалив рішення ЛАД Президент США Барак Обама. Глава Білого дому закликав країни ЛАД не зупинятися на досягнутому і ввести економічні санкції проти Сирії. Про посилення тиску на Дамаск заявляв і міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле.

Наприкінці жовтня міністри закордонних справ Ліги арабських держав звернулися до Президента Башара Асада із закликом негайно припинити "вбивства цивільних", які беруть участь в акціях протесту проти сирійської влади. Заклик пролунав після того як були вбиті 37 учасників акцій у містах Хомс і Хама.

За даними Управління верховного комісара ООН з прав людини (UNHCR), за вісім місяців протестів в Сирії жертвами режиму стали більше 3500 осіб. Це оціночні дані, проте, вони отримані з надійних сирійських джерел, пояснила 8 листопада в Женеві офіційний представник UNHCR Равина Шамдасані.

У Сирії з березня 2011 р. тривають масові протести, що почалися на хвилі так званої "Арабської весни". Уряд пішов на ряд поступок, проте жорстко придушує несанкціоновані виступи. Зазначимо, місто Хомс, який вважають центром опору режиму Асада, оголошено районом лиха.

Євросоюз і США ввели санкції проти сірійських властей, які включають, у тому числі, ембарго на імпорт нафти. Санкції проти режиму Асада намагалася ввести і Рада Безпеки ООН, проте на відповідну резолюцію наклали вето Росія і Китай, не погодилися з низкою її положень.