ua en ru

S&P: Франції нічого боятися за свій рейтинг

Автор: RBC.UA
Французький уряд більш серйозно, ніж США, ставиться до рішення бюджетних проблем, тому суверенному рейтингу Франції "ААА" нічого не загрожує. Про це заявив провідний аналітик агентства Standard & Poor's у США Ніколя Сванн, передає Reuters.

Французький уряд більш серйозно, ніж США, ставиться до рішення бюджетних проблем, тому суверенному рейтингу Франції "ААА" нічого не загрожує. Про це заявив провідний аналітик агентства Standard & Poor's у США Ніколя Сванн, передає Reuters.
За словами Сванна, у Франції кращі фінансові потоки і нижче дефіцит бюджету, ніж у США, хоча рівень заборгованості у цих країн приблизно однаковий.
Побоювання, що Франція може стати наступною країною, що позбулася вищого кредитного рейтингу "ААА", вчора, 10 серпня, вдарили по євро, але, за словами Сванна, S&P не очікує, що рішення агентства знизити рейтинг США якось вплине на рейтинги інших країн.
Нагадаємо, що вчора акції французьких банків впали через побоювання, що країна позбудеться вищого рейтингу AAA: Societe Generale втратив 19%, Credit Agricole - 12,9%, BNP Paribas - 10,9%. Президент Франції Ніколя Саркозі перервав свою відпустку і доручив уряду в тижневий термін розробити план заходів щодо скорочення держборгу. Він також пообіцяв, що мета скоротити дефіцит бюджету до 3% ВВП до 2013 року (у 2010 році - 7,1%) буде обов'язково досягнута.
Тим часом, міжнародні рейтингові агентства Moody's Investors Service і Fitch Ratings підтвердили, що суверенний кредитний рейтинг Франції залишається на найвищій позначці AAA. Прогноз по кредитному рейтингу Франції залишається "стабільним".
Слідом за рішенням міжнародного рейтингового агентства S&P в кінці минулого тижня знизити рейтинг США на одну позицію стався обвал індексів на фондових ринках, які трохи підвищилися в наступні дні після заяви Федеральної резервної системи США про збереження базової облікової ставки на низькому рівні (0-0,25 %) протягом як мінімум наступних двох років.
Ситуація в Європі залишається дуже напруженою через побоювання поширення боргової кризи на Італію.