Франсуа Олланд - самий непопулярний Президент Франції з 1981 р

П'ятниця 01 березня 2013 20:53
Автор: RBC.UA
Рівень популярності французького Президента Франсуа Олланд за десять місяців його перебування на посаді досяг найнижчого показника, свідчать результати опитування, проведеного агентством TNS Sofres для французької газети Le Figaro.

Рівень популярності французького Президента Франсуа Олланд за десять місяців його перебування на посаді досяг найнижчого показника, свідчать результати опитування, проведеного агентством TNS Sofres для французької газети Le Figaro. Про це повідомляє "Росія 24".

Нинішній показник популярності Олланда - найнижчий серед всіх французьких президентів з 1981 р. Показник його попередника, Ніколя Саркозі, після того ж терміну правління становив 37%.

Французи не вірять, що нинішній Президент може вирішити проблеми Франції, зазначає видання. Лише за лютий популярність Президента впала на п'ять пунктів і досягла 30%. Єдиний незначний сплеск популярності Олланд у зв'язку з військовою інтервенцією в Малі швидко випарувався. Наприклад, у вересні 2012 р. діяльність Олланд на посту глави держави сприятливо оцінювали 43% опитаних, у серпні 2012 р. досягнення глави держави схвалювали 54%.

Читайте також: Франція перебуває на межі банкрутства, - Міністр праці

Головними причинами невдоволення французів стали триваюча економічна рецесія, скорочення виробництва і високий рівень безробіття, що досяг показників 15-річної давності.

Президенту-соціалісту поки не вдалося виконати майже жодної зі своїх економічних обіцянок на 2013 р. - від зростання економіки на 0,8% до скорочення бюджетного дефіциту і збільшення ВВП на 3%. За повідомленням Міністерства праці, заявки на допомогу з безробіття подали 3,17 млн французів. 

Однак найактивніше Олланда критикують за те, що йому не вдалося добитися обіцяного створення робочих місць.  "До теперішнього часу Єлисейський палац міг поздоровляти себе з тим, що ті, хто підтримали Президента на виборах, залишалися лояльними до нього. Тепер цей період закінчився", - пише Le Figaro.

Читайте також: Рейтинг Президента Франції впав до рекордно низького рівня

Крім того, експерти пов'язують причини зниження популярності Олланда з тим, що йому поки не вдається знизити високий рівень безробіття і хоч якось оживити період рецесії французьку економіку. 

Після інавгурації у травні цього року популярність Олланд перевищувала 60%. Попередник президента-соціаліста - Ніколя Саркозі - зберігав рейтинг популярності понад 50% протягом перших восьми місяців свого президентства.

Нагадаємо, кандидат від Соціалістичної партії Франції Франсуа Олланд переміг з результатом 51,62% голосів (більше 18 млн голосів виборців) на президентських виборах, що відбулися  6 травня 2012 р. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся