ua en ru

Фракція БЮТБ залишила сесійну залу ВР

Автор: RBC.UA
Фракція БЮТ-Батьківщина залишила сесійну залу Верховної Ради України. За словами лідера фракції БЮТБ Івана Кириленка, БЮТБ покинула зал на знак протесту проти негуманності і нездатність працювати нинішньої влади. Раніше сьогодні перший заступник голови фракції БЮТ-Батьківщина у ВР Андрій Кожемякін під час блокування парламентської трибуни заявив, що фракція БЮТ зареєструє проект постанови, який передбачає розпуск парламенту і містить підписи опозиційних народних депутатів, які виступають за таке рішення.

Фракція БЮТ-Батьківщина (БЮТБ) залишила сесійну залу Верховної Ради (ВР) України. За словами лідера фракції БЮТБ Івана Кириленка, БЮТБ покинула зал на знак протесту проти негуманності і нездатності працювати нинішньої влади.

"Тільки що ми дізналися, що візит Януковича в Брюссель скасовано, це останнє попередження Європи для нас, яка все ще сподівається, що в Україні відновляться демократичні цінності, права і свободи. Дивлячись на ваше небажання працювати, а ми просили прийняти президентський законопроект, але ви не можете. Ми залишаємо зал, ви не здатні працювати", - заявив Кириленко.

Пізніше Кириленко на брифінгу у ВР заявив, що фракція БЮТБ сьогодні до кінця дня зареєструє у парламенті проект постанови про розпуск ВР. "Повернувши стару Конституцію, ми узаконили цю Верховну Раду, і розпустити її по суті законних можливостей немає, тільки саморозпуск. Ми ініціюємо саморозпуск. Працювати в цьому залі, який продукує те, що продукує, ми не збираємося... Постанова буде сьогодні зареєстрована", - сказав Кириленко.

Кириленко уточнив, що на даний момент він не може назвати точну кількість зібраних підписів, оскільки процес їх збору ще триває, однак зазначив, що, оскільки фракція БЮТБ на своєму зібранні прийняла таке рішення одноголосно, всі її члени поставлять свої підписи. Також Кириленко повідомив, що протягом найближчих пленарних днів БЮТівці справно приходити на початок пленарних засідань, "проголошувати одне і те ж", але при цьому продовжать роботу в залі.

Говорячи про позицію фракції НУ-НС в цьому питанні, Кириленко зазначив, що на даний момент ще визначається.

Нагадаємо, сьогодні вранці депутати БЮТБ заблокували трибуну ВР. Як заявив під час блокування парламентської трибуни перший заступник голови фракції БЮТБ у ВР Андрій Кожемякін, фракція БЮТ зареєструє проект постанови, який передбачає розпуск парламенту і містить підписи опозиційних народних депутатів, які виступають за таке рішення, передає кореспондент РБК-Україна.

"Наша позиція сьогодні така: ця Верховна Рада Україні не потрібна... наша фракція буде перебувати біля цієї трибуни весь час, скільки ви (Володимир Михайлович) будете вести сьогодні засідання", - заявив раніше сьогодні Кожем'якін.

За його словами, в ході погоджувальної ради, у проведенні якого було оголошено перерву, лідер фракції ПР Олександр Єфремов заявив про те, що переслідування Юлії Тимошенко - це проблеми опозиції, і "Європа взагалі говорить, що ми повинні з цим трошки потягнути, тому що треба більш виважено на ці речі подивитися".

Крім того, Кожем'якін переконаний, що сьогоднішня більшість працює всупереч інтересам народу України, оскільки саме парламент законом про судову реформу передбачив, що судова система перетворилася в структурний підрозділ вулиці Банкової. "Тому левова частина відповідальності за політичні репресії в Україні, незаконне ув'язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко, інших опозиціонерів лежить саме на Верховній Раді України... Подальше функціонування законодавчого органу та його нинішнього складу створює умови неможливості руху вперед у напрямку європейської інтеграції. ВР більше не є представницьким органом, який відстоює інтереси народу, і повинна реально припинити своє існування", - зазначив Кожем'якін.

Раніше сьогодні заступник голови БЮТБ Сергій Соболєв заявив, що фракція передала свої пропозиції до закону про гуманізацію відповідальність в результаті правопорушень у сфері господарської діяльності в комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. "Ми вже передали свої пропозиції профільному комітету, і вони полягають у тому, що ми не пропонуємо виключити ті статті кодексу (за якими звинувачена екс-прем'єр Юлія Тимошенко), а пропонуємо, щоб такі особи, як народний депутат, прем'єр-міністр і міністри не несли кримінальну відповідальність за політичні рішення, оскільки такого у світі немає", - заявив Соболєв.

При цьому він зазначив, що "влада виступає проти голосування за закон як такий, це підтверджує позиція Президента (Віктора Януковича), і тому очевидно, що вони хочуть затягнути цей процес як мінімум на місяць.

Нагадаємо, вчора, 17 жовтня, спікер Верховної Ради Володимир Литвин доручив продовжити політичні консультації щодо розгляду відповідного проекту закону.

13 жовтня СБУ порушила нову кримінальну справу проти Тимошенко. Тимошенко звинувачується в тому, що будучи Президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. Тимошенко заперечує свою провину, заявляючи, що Янукович сфабрикував судову справу, щоб змусити опозицію мовчати напередодні парламентських виборів наступного року.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня присудив Тимошенко 7 років позбавлення волі з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.