ua en ru

Опозицію залишають ображені нардепи: Уже два депутати вийшли з фракції БЮТБ

Автор: RBC.UA
Сергій Міщенко вийшов з "Батьківщини", оскільки його поставили в непрохідну частину партійного списку на майбутніх виборах.

Сергій Міщенко вийшов з "Батьківщини", оскільки його поставили в непрохідну частину партійного списку на майбутніх виборах.

Народний депутат України Сергій Міщенко написав заяву про вихід зі складу фракції БЮТ і партії "Батьківщина", оскільки керівництво партії включило його до списку партії лише 141 номером, тобто в непрохідну частину списку. Про це він заявив в інтерв'ю журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я вийшов зі складу "Батьківщини" з морально-етичних міркувань. Якщо я бачу, що у генералів майбутньої фракції наступного скликання... така дивна совість, я вважаю що взагалі її немає, цієї совісті. Я вважаю, поважаючи голови фракції і всіх членів фракції , але на жаль керівники партії вважають, що я не потрібен партії ... вони сказали, що ти нам не потрібен, ми тебе для проформи ставимо 141, але ти ж розумієш, що ти не проходиш в наступний парламент ", - сказав Міщенко.

Він підкреслив, що за час свого перебування на посаді ніде не зрадив опозицію і "мені нічого на себе наговорювати". Також Міщенко підкреслив, що не планує входити в якусь фракцію діючого парламенту, а залишатиметься позафракційним.

На питання чи буде Міщенко балотуватися по мажоритарному округу, він відповів: "Напевно, так в одному з округів .... Це буде 98 округ Бориспільський район, місто Яготин".

Також за словами Міщенка, партійний список "Батьківщини" для участі у виборах затверджувався без узгодження і голосування, "верхівка склала вночі" даний список.

Також "кинутими" керівництвом партії "Батьківщина" Міщенко назвав народних депутатів Андрія Шкіля, Білоруса, Костенка, Тарана, Терьохіна, Кирильчука, Шишкіну. За словами Міщенка, ці народні депутати також потрапили в "непрохідну частину списку". "У цих людей просто шок, а я від нього відійшов раніше ..., адже у мене достатньо багато друзів. Які мене попередили".

У цьому списку немає депутата Вадим Коротюка. Однак він сьогодні також вийшов з фракції БЮТБ. "Відповідно до особисто поданої заяви повідомляю про вихід народного депутата Вадима Коротюка", - заявив віце-спікер Адам Мартинюк.

Коротюк Вадим Іванович був обраний по багатомандатному загальнодержавному округу від "Блоку Юлії Тимошенко" - Виборчий блок політичних партій "Всейкраінское об'єднання Батьківщина", Українська соціал-демократична партія, партія "Реформи і порядок". Порядковий номер у списку 155. Коротюк член комітету ВР з питань бюджету, української частини Ради міжпарламентських зв'язків України-НАТО, постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО, групи з міжнародних зв'язків з Канадою, групи з міжпарламентських зв'язків з Об'єднаним Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Французької Республіки, США.

Нагадаємо, що сьогодні Сергій Міщенко вийшов з фракції БЮТБ. Міщенко був обраний за списками "Блоку Юлії Тимошенко" під номером 57 в списку.

Сергій Міщенко в 1994-1998 рр.. працював в Бориспільській міжрайонній прокуратурі. А в 1998 - 2001 став заступником прокурора Дарницького району міста Києва, прокурором Подільського району міста Києва. У липні 2000 - вересні 2001 рр.. працював начальником управління координації діяльності правоохоронних та інших державних органів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю в Генеральній прокуратурі Україні. З 2001 до 2004 р. пройшов шлях від прокурора Київської області до старшого помічника Генерального прокурора України. У 2005 р. став радником з правових питань Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Міщенко став народним депутатом України 5-го скликання в 2006 р. від "Блоку Юлії Тимошенко", № 57 в списку. У ВР був головою Комітету з питань правової політики.15 червня 2007 Міщенко достроково припинив свої повноваження під час масового складання мандатів депутатами-опозиціонерами з метою проведення позачергових виборів до парламенту.