ФПУ: Заборгованість із зарплати в Україні перевищила 1,7 млрд грн

Заборгованість із зарплати в Україні сягнула понад 1,7 млрд грн. Про це сьогодні заявив під час Всеукраїнської наради голів профспілкових комітетів підприємств промислового сектору заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк, передає кореспондент РБК-Україна.

Заборгованість із зарплати в Україні сягнула понад 1,7 млрд грн. Про це сьогодні заявив під час Всеукраїнської наради голів профспілкових комітетів підприємств промислового сектору заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк, передає кореспондент РБК-Україна.

С.Кондрюк зазначив, що з цих грошей заборгованість із зарплати у промисловості  складає 923,8 млн грн. "З початку цього року заборгованість із зарплати зросла ще на 18%. Прикро, що 66,8% заборгованості припадає на економічно активні підприємства, а це 1,2 млрд грн. Кількість працівників економічно активних підприємств, яким заборгували зарплати протягом січня-лютого 2010 р. збільшилась майже на 150 тис. осіб і на 1 березня склала 473,6 тис. осіб. Зазначу, що сума боргу на одного такого працівника з початку року практично не змінилась і становить 2 тис. 452 грн", - сказав він.

С.Кондрюк також заявив, що держава як роботодавець "також порушує права працівника на своєчасну оплату праці". За його словами, 12,2% заборгованості із зарплати на економічно активних підприємствах, а це 141,7 млн грн, складають борги на державних підприємствах. Загальна сума невиплаченої зарплати на комунальних підприємствах сягняла 148,7 млн грн.

С.Кондрюк зазначив, що компенсація за затримку зарплати найчастіше не виплачується "чим грубо порушується вимога Закону України "Про компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".   

Нагадаємо, як повідомила 2 квітня ц.р. прес-служба Міністерства праці та соціальної політики України з посиланням на главу відомства Василя Надрагу, заборгованість по виплаті заробітної плати на 1 квітня 2010 р. складала 1,5 млрд грн. За інформацією міністра, станом на 1 січня ц.р. заборгованість по зарплаті складала 1 млрд 473 млн грн, а на 1 березня - 1 млрд 738 млн грн.

6 квітня ц.р. прес-служба Рахункової палати України повідомила, що обсяг заборгованості по зарплаті в 2009 р. виріс на 23,9% - до 1,5 млрд грн. При цьому збільшення суми невиплаченої зарплати відбулось за рахунок економічно активних  підприємств. За інформацією прес-служби, рішення Кабміну спрямувати кошти Стабфонду на погашення заборгованості із зарплати було прийнято з порушенням ст.76 закону про держбюджет на 2009 р. та не відповідало меті створення цього фонду. Урядову постанову про перерозподіл напрямів використання коштів Стабфонду було прийнято без погодження з профільними комітетами Верховної Ради України (таке погодження  відбулось майже місяць потому). Через відсутність чіткого механізму спрямування коштів, а саме на погашення боргів із заробітної плати, кошти Стабфонду використовувалися на власний розсуд Мінвуглепрому України. Зокрема, Мінвуглепром, замість повернення заборгованості працівникам шахтовуглебудівельних підприємств, спрямував частину отриманих ресурсів на інші цілі. У результаті не за цільовим призначенням використано 1,4 млн грн. «Не вирішило проблеми з погашенням заборгованості й незаконне запровадження Урядом цільового відшкодування податку на додану вартість у рахунок погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Це створило нерівні умови для отримання платниками зазначеного відшкодування та призвело до нецільового використання 6,7 млн грн підприємствами, які... не мали заборгованості із заробітної плати», - відзначалось у повідомленні прес-служби. За рішенням колегії матеріали щодо нецільового використання коштів направлено до Генеральної прокуратури.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся