Формула-1: Марк Веббер виграв Гран-прі Монако"

Австралійський пілот Red Bull Марк Веббер вдруге в кар'єрі став переможцем "Гран-прі Монако".

Перемога Уеббера, для якого цей тріумф став восьмим в кар'єрі, підтвердила тенденцію сезону-2012: кожен новий етап виграє другий пілот. Друге місце зайняв німець Ніко Росберг (Mercedes), третє - іспанець Фернандо Алонсо (Ferrari), який очолив особистий залік чемпіонату.

Ще на першій третині дистанції технічні проблеми змусили достроково завершити гонку пілота Caterham Віталія Петрова, який до цього на одному з кіл показав кращий час. Таким чином, і на шостому етапі сезону росіянину не вдалося набрати жодного очка.

Як пише Євроспорт, на старті гонки володар поул-позішн Міхаель Шумахер (Mercedes), який пішов в бій шостим черех покарання за підсумками попереднього етапу, зіткнувся з Роменом Грожаном (Lotus), але зумів залишитися на трасі. На відміну від француза, у якого була зламана підвіска. Не пощастило і переможцеві Гран-прі Іспанії Пасторові Мальдонадо, болід якого після контакту в першому повороті довелося евакуювати. Після хвилі піт-стопів Веббер далі йшов першим, його напарникові Себастьяну Феттелю вдалося змістити з четвертої позиції Люіса Хемілтона.

Ближче до кінця гонки з болідом Шумахера сталося щось недобре, семиразового чемпіона світу без опору обійшов французький дебютант Жан-Ерік Вернь (Toro Rosso), а потім ще кілька пілотів. І незабаром німець зійшов, не зумівши нічого додати до скромних двох очок, набраними їм у попередніх п'яти гонках сезону.

На 72-м колі Дженсон Баттон, намагаючись обійти Хейккі Ковалайнена (Caterham), не втримав машину, McLaren британця розвернуло, і чемпіон світу-2009 був змушений зійти. Слідом Ковалайнена "добив" Серхіо Перес (Sauber), який зламав фіну переднє крило. У підсумку Ковалайнен фінішував 13-м - перед пілотом Marussia Тімо Глоком. Другий представник російської команди француз Шарль Пік завершити гонку не зміг.

По ходу гонки пілотів неодноразово попереджали про загрозу дощу, деякі навіть змінили гуму після того, як з неба початок капати. Але цими декількома краплями погода вирішила обмежитися.

Призова десятка "Гран-прі Монако": 1. Веббер; 2. Росберг; 3. Алонсо; 4. Феттель; 5. Хемілтон; 6. Феліпе Масса (Ferrari); 7. Пол ді Реста (Force India); 8. Ніко Хюлькенберг (Force India); 9. Кімі Райкконен (Lotus); 10. Бруно Сенна (Williams).

Особистий залік пілотів після шести етапів: Алонсо (76 очок), Феттель (73), Веббер (73), Хемілтон (63), Росберг (59), Райкконен (51)...

Положення лідерів у Кубку конструкторів: Red Bull (146), McLaren (108), Ferrari (86), Лотос (86), Mercedes (61).

Сьомий етап чемпіонату "Формули-1" пройде в Канаді через два тижні.