Формула-1: Люіс Хемілтон виграв Гран прі Канади

Пілот британської стайні McLaren Люіс Хемілтон став переможцем сьомого етапу чемпіонату "Формули-1", вигравши Гран-прі Канади.

Перемога Хемілтона, який є чемпіоном світу 2008 року, підтвердила тенденцію сезону-2012: кожен новий етап виграє другий пілот. Друге місце зайняв представник Франції Ромен Грожан (Lotus), третє - мексиканець Серхіо Перес (Sauber).

"На цій трасі я виграв свій перший Гран-прі, тому зараз відчуваю дивні відчуття. Я розумів, що гонка буде важкою, але кожна її хвилина приносила мені задоволення, і я не сумнівався в успіху", - заявив британець в ефіфі Eurosport.

Чемпіон світу 2008 року вибрав тактику двох піт-стопів, хоча близько половини пілотів, які брали участь в Гран-прі Канади, заїжджали в бокси лише раз. Довгий час лідирував іспанець Фернандо Алонсо, який міняв гуму тільки на 19-м колі, однак незадовго до фінішу Хемілтону все ж вдалося його обігнати на прямій, використавши DRS.

"У мене виходило берегти шини і при цьому атакувати. Я не міг проїхати дистанцію з одним піт-стопом, хоча розумів, що Алонсо, ймовірно, буде заїжджати в бокси лише раз. Так і вийшло, але результат показує, що наша тактика була правильною", - сказав Хемілтон.

Російський пілот Caterham Віталій Петров показав 19-й час, поступившись своєму партнерові по команді Хейккі Ковалайнену. Фін став 18-м.
Хемілтон виграв першу гонку в сезоні і 18-у за кар'єру. До речі, свою дебютну перемогу британець отримав п'ять років тому саме в Канаді. Завдяки цій вікторії Люіс з 88 очками став лідером особистого заліку. Алонсо - другий (86), Феттель - третій (85). Ситуація в чемпіонаті дійшла до межі.