ua en ru

Ford відкликає майже 450 тис. своїх автомобілів

Автор: RBC.UA
Компанія Ford відкликала майже 450 тис. автомобілів. Причиною стали різні технічні несправності в ряді моделей, говориться в повідомленні компанії.

Компанія Ford відкликала майже 450 тис. автомобілів. Причиною стали різні технічні несправності в ряді моделей, говориться в повідомленні компанії.

Як передає Associated Press, майже половина відкликаних автомобілів - міні-фургони Ford Freestar і Mercury Monterey 2004-2005 рр., в роботі трансформаторів у яких часто спостерігаються несправності. Ще половина - позашляховики Ford Escape 2001-2002 рр. Кришка резервуара для гальмівної рідини, яка нещільно закривається, у автомобілів даних моделей може призвести до корозії металевих елементів і потенційної пожежі.

Ford повідомив, що сповістить даних власників автомобілів марок і зробить заміну пошкоджених частин безкоштовно.

Нагадаємо, в серпні американський автоконцерн повідомив, що відкликає 1,1 млн пікапів в Сполучених Штатах через корозію металевих кріплень, фіксуючих паливний бак. Відкликанню підлягали пікапи Ford F-150 модельних років 1997-2004, пікапи F-250 модельних років 1997-1999, а також вантажівки Lincoln Blackwood модельних років 2002-2003.

Раніше Ford Motor відкликала в США і Канаді 35 тис. автомобілів через проблеми з паливною системою і електронним устаткуванням. Відкликанню підлягали вантажівки, пікапи і кросовери, випущені в 2010 р. і 2011 р.

На початку року американський автоконцерн знов оголосив про відкликання автомобілів. На той раз влада США зобов'язала автовиробника відкликати близько 150 тис. пікапів моделі F-150 для ремонту системи безпеки машин. У ході експлуатації автомобілів споживачами стало відомо, що подушки безпеки в автомобілях, зроблених у період з 2005 р. по 2006 р., можуть функціонувати без необхідності, завдаючи шкоду водіям і пасажирам.

Разом з тим, американські влада намагалися домогтися від автогіганта набагато більш масового відкликання пікапів F-150. Вашингтон домагався від Ford відкликання 1,3 млн цих машин виробництва з 2004 р. по 2006 р.

Наприкінці грудня 2010 р. компанія почала відкликати без малого 15 тис. машин різних моделей, включаючи пікапи Edge та Lincoln MKX, у зв'язку з виявленою загрозою короткого замикання.

Через місяць відкликанню підлягали вже понад півмільйона мінівенів Windstar, що випускалися з 1999 р. по 2003 р. Мінівени Windstar виявилися нестійкі до дорожнього реагенту, їх кузов швидко іржавів, що в перспективі призводило до проблем з рульовим керуванням.

Масштабне відкликання Ford Motor Co. здійснив у жовтні 2009 р. Тоді 4,5 млн автомобілів були повернуті для ремонту. Були відкликані 1,1 млн мінівенів Windstar, вироблених з 1992 р. по 2003 р. Під час експлуатації цих автомобілів з'ясувалося, що через дефект деяких комплектуючих їх круїз-контролю, вироблених компанією Texas Instruments, вони можуть самоспалахувати. Крім цього, були відкликані 3,4 млн автомобілів інших марок, що зійшли з конвеєра Ford, на яких встановлені ті ж деталі.

Нагадаємо, в листопаді 2011 р. інший автогігант - японська Toyota - повідомив про відкликання 550 тис. автомобілів по всьому світу через технічні проблеми. Всього відкликано 447 тис. автомобілів у США, 14 тис. - в Європі, 38 тис. - у Японії, Австралії і Новій Зеландії - 25 тис. Агентство AFP порахувало, що за останні два роки Toyota уже відкликала 14 млн своїх автомобілів по всьому світу.

Ford Motor - третій в США виробник за обсягом випуску машин (після General Motors і Toyota) і другий у Європі, після Volkswagen. Компанія з'явилася в 1903 р. і з тих пір є одним з провідних світових автовиробників. Автоконцерну на сьогоднішній день належить близько 70 виробництв в різних країнах, сукупний штат співробітників складає 163 тис. осіб. Компанія випускає автомобілі під брендами Ford та Lincoln, а популярна в 1990-х рр. марка Mercury ліквідована концерном в 2011 р. Штаб-квартира компанії розташована в м.Діброн (штат Мічиган). Завдяки стратегії скорочення витрат і позбавлення від збиткових брендів і виробництв Ford виявився єдиним автовиробником "детройтської трійки", який обійшовся без урядової допомоги в кризу. Його конкуренти - General Motors і Chrysler - змушені були пройти процедуру банкрутства.