Фондовий ринок Японії закрився збільшенням індексу Nikkei на 0,05%

П'ятниця 13 липня 2012 10:28
Автор: RBC.UA
Фондові торги в Японії 13 липня 2012 р. завершилися незначною зміною індексу Nikkei (біржовий індикатор підвищився на 0,05%) на тлі макроекономічної статистики із КНР.

Фондові торги в Японії 13 липня 2012 р. завершилися незначною зміною індексу Nikkei (біржовий індикатор підвищився на 0,05%) на тлі макроекономічної статистики із КНР. Оприлюднені в Пекіні дані відповідали рівню прогнозів аналітиків, і це дещо розвіяло побоювання трейдерів щодо уповільнення темпів зростання найбільшої економіки світу, що розвивається. ВВП Китаю в II кварталі 2012 р. виріс на 7,6% в річному обрахунку. Дані Державного бюро статистики КНР збіглись з прогнозами аналітиків.

Акції компаній, бізнес яких пов'язаний з КНР, під час попередніх сесій активно розпродавалися, проте в ході сесії 13 липня після публікації даних по китайському ВВП їхні котирування стабілізувалися. Аналітики пов'язують це в тому числі з ефектом технічного відстрибу, бо макроекономічна статистика, незважаючи на те, що виправдала прогнози, все-таки досить слабка. Показник зростання ВВП КНР в II кварталі 2012 р. став найнижчим з I кварталу 2009 р.

Під тиском в ході сесії залишалися котирування акцій компаній, бізнес яких безпосередньо залежить від темпів економічного зростання, зокрема, японських промислових і гірничовидобувних компаній. Інвестори прагнули уникнути ризику, віддаючи перевагу акціям компаній "захисних" секторів (харчових і фармацевтичних). На котирування японських компаній-експортерів додатковий тиск справляло зміцнення ієни.
Дані щодо промислового виробництва в Китаї (показник в червні 2012 р. виріс на 9,5% в річному обрахунку) підтримали котирування виробників обладнання: акції Komatsu виросли в ціні на 0,6%, його конкурента Hitachi Construction - на 0,7%. Акції виробника промислових роботів Fanuc подорожчали на 1,5%.

Під час торгів харчової сектор виріс на 0,8%, будівельний - на 0,7% (зазначимо, що саме будівельні компанії виграють на процесі реконструкції Японії після землетрусу і цунамі 11 березня 2011 р.), тоді як автовиробники втратили 0,5%.

Капіталізація рекламного гіганта Японії Dentsu скоротилася на 6,3% на тлі інформації про те, що компанія домовилася про купівлю британської маркетингової Aegis за 3,2 млрд фунтів стерлінгів (5 млрд дол.) Це найбільша угода за всю історію компанії, яка відрізняється від інших великих компаній світового рекламного ринку тим, що її операції на 70% зосереджені в Японії.

За підсумками торгів 13 липня 2012 р. індекс Nikkei підвищився на 0,05% - до 8724,12 пункту. Курс долара до ієни знизився приблизно на 0,32 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 79,30 ієни/дол.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 12 липня закрилися пониженням індексу Nikkei на 1,48% на тлі рішення японського центробанку залишити без значних змін кредитно-грошову політику і обійтися без додаткового монетарного стимулювання економіки.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся