Фондові торги в Японії завершилися спадом індексу Nikkei на 6,18%
Перші після землетрусу і цунамі фондові торги в Японії завершилися найзначнішим більш ніж за два роки падінням індексу Nikkei.
За підсумками торгової сесії Nikkei впав на 633,94 пункти (-6,18%) і склав 9620,49 пункти. Курс долара до ієни знизився на 0,72 ієни відносно курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 82,18 ієни/дол.
Котирування провідних фінансових інститутів Японії різко пішли в мінус. Найбільш значним спадом відзначився банк Mizuho Financial (-10,5%), у той час як акції його конкурентів Mitsubishi UFJ Financial і Sumitomo Mitsui Financial втратили в ціні 7,2% і 6,4% відповідно.
Останні події вкрай негативно позначилися на енергетичній галузі країни. Найбільший азіатський представник цього сектору - компанія Tokyo Electric Power Co. - продемонструвала потужний спад на 23,7% на момент закриття торгів. На 16,3% обрушилися також котирування компанії Toshiba, яка займається виробництвом ядерних реакторів.
Також значно впали ціни на акції провідних автомобілебудівних концернів Японії. Три найбільші в цій галузі японські компанії - Toyota Motor, Nissan Motor і Honda Motor, повідомили про те, що в результаті землетрусу було пошкоджено кілька тисяч нових автомобілів. Таким чином, котирування Toyota Motor, яка є також найбільшим у світі виробником автомобілів, знизилися на 7,9%, а Nissan Motor і Honda Motor - на 9,5% і 6,5% відповідно.
Негативна динаміка на фоні стихійного лиха спостерігалася і в сировинному секторі. Найбільш значним спадом відзначилася нафтова компанія JX Holdings, чиї акції подешевшали на 14,9%. Котирування її конкурентів Japan Petroleum Exploration і Inpex знизилися на 7,4% і 2,4% відповідно. Так само негативно склалася сесія і для виробників сталі - акції таких представників сектору, як Sumitomo Metal Mining і JFE Holdings, впали в ціні на 8,1% і 5,7% відповідно.
Нагадаємо, в Японії 11 березня 2011 сталася серія землетрусів, магнітуда найсильнішого з яких склала 9,0. На узбережжя країни обрушилося цунамі. За останніми даними, число загиблих і зниклих безвісти зросла до 4,5 тис. осіб. Крім того, на атомній електростанції (АЕС) в префектурі Фукусіма сталася низка вибухів, однак за офіційними даними, рівень радіації в регіоні незначно збільшився.