ru ua

Фондові торги в Японії завершилися зниженням Nikkei на 1,9%

Автор: RBC.UA
Фондові торги в Японії 23 липня 2012 р. завершилися найсильнішим за півтора місяці зниженням індексу Nikkei (на 1,9%).

Фондові торги в Японії 23 липня 2012 р. завершилися найсильнішим за півтора місяці зниженням індексу Nikkei (на 1,9%).

При цьому біржовий індикатор наблизився до мінімальної за шість тижнів позначки на тлі побоювань інвесторів, що Іспанія може запросити більш значний обсяг фінансової допомоги через проблеми регіонів, два з яких вже звернулись до центрального уряду з проханням про виділення коштів.

Нагадаємо, що 20 липня в Європі відбулася телеконференція Єврогрупи (міністрів фінансів країн єврозони), за підсумками якої було схвалено меморандум про взаєморозуміння з Іспанією, який передбачає отримання країною до 100 млрд євро на рекапіталізацію банківської системи.

Новини з Іспанії чинили тиск на євро, курс якого опустився до мінімального за 11 років рівня по відношенню до курсу ієни. Зміцнилася ієна і по відношенню до долара, що негативно позначилося на котируваннях компаній-експортерів, що отримують значний відсоток виручки від реалізації продукції за кордоном.

Зазначимо, що з сьогоднішнього дня починають звітувати японські корпорації (сезон звітності європейських і американських компаній уже в розпалі), що забезпечить фондовий ринок додатковими стимулами. В цілому інвестори очікують позитивного старту сезону корпоративної звітності в Японії. При цьому аналітики попереджають, що навіть якщо показники компаній-експортерів перевершать прогнози експертів, це навряд чи зможе надати значну підтримку їх котирувань через сильну ієну.

Побоювання подальшого погіршення обстановки в Європі і зміцнення ієни по відношенню до євро повели котирування компаній-експортерів на негативну територію. Акції Ricoh Co Ltd. подешевшали на 5,6%, цьому сприяло також зниження рекомендацій по акціях компанії з боку експертів Bank of America Merrill Lynch, які послалися на високу ступінь присутності Ricoh на європейському ринку і пов'язані з цим ризики.

Папери виробника фототехніки Canon подешевшали на 2,9% після того як котирування американської Xerox Corp. просіли на 6,8% на тлі слабкого фінансового звіту і пониження прогнозу на 2012 р. через зниження попиту на продукцію з боку європейських споживачів.

На цьому фоні в "мінусі" японські фондові торги закрилися і для інших представників сектора, зокрема Sony Corp. і Panasonic Corp., котирування яких знизилися на 3,1% і 3,3% відповідно.

За підсумками торгів 23 липня 2012 р. індекс Nikkei знизився на 1,9% - до 8508,32 пункту. Курс долара до ієни опустився на 0,52 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 78,08 ієни/дол.

Нагадаємо, в п'ятницю, 20 липня ц.р., фондові торги в Японії завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,43%. В основному спад на ринку акцій Країни висхідного сонця був викликаний несприятливою статистикою з-за кордону. За підсумками торгів індекс Nikkei знизився на 125,68 пункту (-1,43%) - до 8669,87 пункту. Курс долара до ієни не змінився по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 78,60 ієни/дол.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 19 липня закрилися підвищенням індексу Nikkei на 0,8%. За підсумками торгів індекс Nikkei підвищився на 68,81 пункту (+0,79%) - до 8795,55 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,4 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 78,60 ієни/дол.