Фондові торги в Японії завершилися зниженням Nikkei на 1,5%

Фондові торги в Японії 18 жовтня 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,5% на тлі побоювань інвесторів навколо затримки з дозволом бюджетно-боргової кризи в зоні євро.

Фондові торги в Японії 18 жовтня 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,5% на тлі побоювань інвесторів навколо затримки з дозволом бюджетно-боргової кризи в зоні євро.

Песимізму учасникам ринку додав міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле, заявивши, що знаходиться на межі дефолту Греції потрібно списати 50-60% боргу, щоб стабілізувати фінансову систему, а на саміті ЄС 23 жовтня лідери блоку не встигнуть виробити конкретні заходи" щодо подолання кризи.

Тиск на акції японських експортерів в ході сесії чинили дані по зростанню економіки Китаю. ВВП КНР за підсумками III кварталу 2011 р. виріс на 2,3% порівняно з попереднім кварталом. Аналітики прогнозували, що ВВП країни зросте на 2,1%. Порівняно з минулим роком китайський ВВП виріс на 9,1%. Експерти прогнозували, що він збільшиться на 9,2%.

Акції машинобудівних компаній Yaskawa Electric подешевшали на 2,4% на зниження прогнозу по операційного прибутку за підсумками поточного фінансового року на тлі зміцнення ієни та уповільнення зростання продажів.

Котирування однієї з найбільших японських телекомунікаційних компаній KDDI Corp. піднялися на 4,3%, тоді як ринкова капіталізація третьої за величиною телекомунікаційної медіакорпорації країни Softbank Corp. зменшилася на 3,9% після того, як в ЗМІ з'явилася інформація про зниження тарифів найбільшим стільниковим оператором країни NTT DoCoMo.

Акції найбільшого японського кредитора Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. знизилися в ціні на 1,8%, виробника електроніки Sony Corp. - на 1,2% після зниження аналітиками Goldman Sachs Group Inc. прогнозу по сектору електроніки. Папери виробника скла для LCD-моніторів Nippon Electric Glass Co. подешевшали на 3,5% на зниження компанією прогнозу прибутку на I півріччя поточного фінансового року.

За підсумками торгів 18 жовтня 2011 р. індекс Nikkei знизився на 137,69 пункту (-1,55%) і склав 8741,91 пункту. Курс долара до ієни підвищився по відношенню до курсу попереднього торгового дня на 0,02 ієн і склав на закритті торгів 76,85 ієни/дол.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 17 жовтня 2011 р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,5%. Індикатор досяг максимального рівня за поточний місяць на тлі позитивного розвитку подій в Європі.

На фоні зустрічі G20 основні представники фінансового сектору Країни висхідного сонця закрилися в "плюсі". Акції Sumitomo Mitsui і Mizuho підвищилися в ціні на 2,8%, тоді як папери найбільшого в країні банку Mitsubishi UFJ подорожчали менш істотно - на 1,8%.

Нафтовидобувні компанії Японії також продемонстрували підвищення котирувань на тлі бурхливого підвищення цін на нафту. Акції Japan Petroleum Exploration підскочили на 4,2%, тоді як котирування її конкурентів Inpex і JX Holdings виросли на 2,9%.

За підсумками торгів 17 жовтня 2011 р. індекс Nikkei виріс на 131,64 пункту (+1,50%) і склав 8879,60 пункту. Курс долара до ієни підвищився по відношенню до курсу попереднього торгового дня на 0,25 ієн і склав на закритті торгів 77,18 ієни/дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся