Фондові торги в Японії завершилися зниженням індексу Nikkei

Четвер 22 грудня 2011 09:46
Автор: RBC.UA
Фондові торги в Японії 22 грудня завершилися зниженням індексу Nikkei на 0,77%. Індикатор закрився в "мінусі" вперше за торговий тиждень після аукціону Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Фондові торги в Японії 22 грудня завершилися зниженням індексу Nikkei на 0,77%. Індикатор закрився в "мінусі" вперше за торговий тиждень після аукціону Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Йдеться про перший аукціон ЄЦБ з надання трирічних кредитів. У рамках цього аукціону, спрямованого на подолання боргової кризи в єврозоні, кредитні організації регіону залучили 489,2 млрд євро. Всього в тендері брали участь 523 європейських банки, попит яких на фінансування з боку ЄЦБ у 1,5 рази перевищив рівень в 310 млрд євро, чого очікували аналітики. На думку експертів, вже той факт, що така кількість фінансових інститутів зацікавилася аукціоном ЄЦБ, вказує на нестабільність банківської системи і масштабність її проблем.

На цьому тлі ключові представники фінансового сектора Японії завершили сесію в "мінусі". Найбільший член "великої трійки" японських банків Mitsubishi UFJ продемонстрував скорочення ринкової капіталізації на 0,3%, а його конкурент Sumitomo Mitsui - на 0,6%.

Крім того, зниженням котирувань відзначилися і компанії, що експортують свою продукцію до Європи. В основному подешевшали акції провідних виробників електроніки. Папери Kyocera знизилися в ціні на 3%, а її конкурентів Hitachi і Toshiba - на 1,7% і 1% відповідно.

За підсумками торгової сесії 22 грудня 2011р. індекс Nikkei знизився на 64,82 пункту (-0,77%) і склав 8395,16 пункту. Курс долара до ієни підвищився на закритті торгів на 0,25 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав 78,05 ієни/дол.

Нагадаємо, Фондові торги в Японії 21 грудня завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,48%, після того як провідні американські біржові індикатори продемонстрували зростання в діапазоні 2,9-3,2%. За підсумками торгової сесії індекс Nikkei підвищився 123,5 пункту (+1,48%) і склав 8459,98 пункту. Курс долара до ієни підвищився на закритті торгів на 0,1 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав 77,8 ієни/дол.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся