Фондові торги в Японії завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,05%

Вівторок 04 жовтня 2011 10:20
Автор: RBC.UA
Фондові торги в Японії 4 жовтня завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,05%. Інвестори налаштовані песимістично, з огляду на обвал на американських ринках акцій.

Фондові торги в Японії 4 жовтня завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,05%. Інвестори налаштовані песимістично, з огляду на обвал на американських ринках акцій.

Незважаючи на зусилля грецького уряду по дотриманню режиму суворої економії, країні не вдасться виконати поставлені завдання щодо зниження бюджетного дефіциту цього року. Тим часом саме виконання програми жорсткої економії є умовою для отримання чергового траншу кредиту від "трійки" міжнародних кредиторів (Євросоюз, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд). Більшість аналітиків упевнені, що економіка Греції не зможе уникнути дефолту, що може відбутися вже до кінця поточного року.

На цьому тлі стався обвал котирувань у фінансовому секторі США: зокрема, два великих банки "відзначилися" спадом майже на 10%. Схожа тенденція простежувалася і в Японії: найбільший фінансовий інститут в Японії Mitshubishi UFJ продемонстрував зниження котирувань на 3,8%. Тим часом папери двох його провідних конкурентів Sumitomo Mitsui і Mizuho подешевшали не так значно - на 1,5% і 0,9% відповідно.

Негативно на новини з-за кордону відреагували і японські експортери. На їх котируваннях також негативно позначилося зміцнення ієни по відношенню до американського долара. Акції найбільшого в світі автомобілебудівного концерну Toyota Motor впали в ціні на 2,5%, тоді як акції його конкурентів Honda Motor і Nissan Motor подешевшали на 2,8% і 1% відповідно.

Ціна на акції Komatsu, другого за величиною в світі виробника устаткування для будівництва і видобутку ресурсів, впали в ціні на 5,1% після того, як американський інвестиційний банк Morgan Stanley знизив рекомендації по її цінних паперах через низькі продажі в Китаї.

За підсумками торгів 4 жовтня 2011 р. індекс Nikkei знизився на 89,36 пункту (-1,05%) і склав 8456,12 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,61 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 76,66 ієни/дол.

Попередня торгова сесія в Японії завершилася зниженням індексу Nikkei на 154,81 пункту (-1,78%), що склав 8545,48 пункту. Курс долара до ієни зріс на 0,69 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 77,27 ієни/дол. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся